برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۵۹۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۳ - ۲۰:۳۴
تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد در دیدار مقابل استقلال خوزستان به پیروزی برسد.
  دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال خوزستان از سری رقابت‌های هفته دهم لیگ برتر فوتبال از ساعت 18:30 امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه آزادی برگزار شد که نتیجه پایانی این دیدار 2 بر یک به سود پرسپولیس بود. محمد عباس‌زاده در دقایق 31 و 1+45 (پنالتی) برای پرسپولیس گل زد و مهدی مومنی در دقیقه 13 تک گل میهمان را به ثمر رساند.

نیمه اول
این دیدار که تحت تاثیر حضور علی کریمی و کارلوس کی‌روش در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی بود، با غافلگیری سرخپوشان پایتخت همراه شد. در دقیقه 13 مهدی مومنی با یک ضربه بسیار آرام و روی اشتباه مسلم سوشا مکانی دروازه پرسپولیس را باز کرد.

پرسپولیسی‌ها که با باز شدن دروازه‌شان کاملاً غافلگیر شده بودند، در دقیقه 15 هم روی دروازه‌شان خطر ایجاد شد اما این موقعیت برای پرسپولیسی‌ها خطرساز نشد.

شاگردان حمید درخشان بعد از اینکه به خودشان آمدند، توانستند روی دروازه استقلال خوزستان موقعیت ایجاد کنند و محسن بنگر می‌توانست در دقیقه 19 و روی یک ارسال دروازه آبی‌پوشان را باز کند اما مدافع پرسپولیس نتوانست از این موقعیت بهره‌ای ببرد.

بازی بعد از این موقعیت کاملاً آرام بود تا کار به دقیقه 31 برسد. مهدی طارمی پاس امید عالیشاه را داخل محوطه جریمه استقلال خوزستان گرفت و با یک پاس رو به بیرون محمد عباس‌زاده را صاحب موقعیت گلزنی تا وی کار را به تساوی بکشاند.

آبی‌های خوزستانی بعد از به تساوی کشیده شدن کار دوباره به جلو کشیدند و چند موقعیت روی دروازه پرسپولیس ایجاد کردند اما موقعیت‌ها آنها تبدیل به گل نشد و شاگردان عبدالله ویسی نتوانستند از موقعیت‌های خود بهره‌ای ببرند.

نیمه اول در حالی که رو به اتمام بود و عباس‌زاده یک موقعیت خوب گلزنی را برای پرسپولیس از دست داده بود، داور مسابقه روی محمد نوری اعلام خطای پنالتی کرد تا عباس‌زاده پشت این توپ بایستد و در دقیقه 1+45 گل دوم را به ثبت برساند تا پرسپولیس با برتری 2 بر یک به رختکن برود.

نیمه دوم
نیمه دوم یا همان نیمه مربیان در آرامش آغاز شد. دو تیم محتاطانه کار خود را پیش می‌بردند و موقعیت‌های زیادی روی دروازه یک دیگر خلق نمی‌کردند. شاید می‌توان گفت شاگردان درخشان قصد محافظت از پیروزی خود را داشتند و شاگردان ویسی هم برای اینکه گل‌های بیشتری نخورند، با احتیاط بیشتری به سمت دروازه پرسپولیس حمله می‌کردند.

در این بین آبی‌پوشان خوزستانی چند بار توانستند روی دروازه پرسپولیس خط ایجاد کنند و شاید یکی از جدی‌ترین موقعیت‌های آنها در دقیقه 55 بود که توسط مجید حیدری شکل گرفت. بازیکن تیم استقلال خوزستان که موقعیت مناسبی برای باز کردن دروازه پرسپولیس داشت تا کار را به مساوی بکشاند، ضربه‌اش از پشت محوطه جریمه با فاصله کمی به بیرون رفت تا آبی‌ها از بیرون رفتن این توپ حسرت بخورند.

شاگردان ویسی البته یک بار دیگر می‌توانستند دروازه پرسپولیس را باز کنند و این بار مهدی مهدوی بود که در دقیقه 58 شوت سرکشی را به سمت دروازه سوشا مکانی زد. این توپ که به شدت دروازه پرسپولیس را تهدید می‌کرد توسط دروازه‌بان این تیم دفع شد و به کرنر رفت تا مکانی نیز به نوعی اشتباه نیمه اولش را جبران کند و یک گل برای پرسپولیس بخرد.

پرسپولیسی‌ها پس از حملات استقلال خوزستان کمی جلو کشیدند تا فشار را از روی دروازه‌شان کم کنند. شاگردان درخشان به چند موقعیت هم رسیدند اما این موقعیت‌ها نمی‌توانست خطری برای استقلالی‌ها محسوب شود و با این شرایط بازی کمی آرام‌تر شد.

نیمه دوم این بازی موقعیت چندانی نداشت و به همین دلیل بود که گلی هم بین دو تیم رد و بدل نشد تا بازی در نهایت با همان نتیجه 2 بر یک به پایان برسد. پرسپولیس با این برد 15 امتیازی شد و در رده هفتم جدول ایستاد.

منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: