برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۵۸۱۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۵
مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال گفت: میانگین سن ازدواج برای آقایان 28 سال و برای خانمها 23 است و در حال حاضر حدود 11 میلیون نفر جوان ازدواج نکرده و در سن ازدواج در کشور وجود دارد.
 میزان: در سومین هم اندیشی ثبت یاران استان مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال با بیان اینکه در ارزیابی کشورها از حیث نظام ثبت احوال 11 محور وجود دارد که چهارمین محور آن ثبت بموقع آمار حیاتی است، اظهار کرد: ایران در بین کشورهای منطقه در رتبه هشتم قرار دارد.

علی‌اکبر محزون با بررسی سابقه و وضعیت پوشش ثبت به موقع وقایع حیاتی ادامه داد: طرح پوشش وقایع حیاتی در خصوص ثبت رویداد ولادت از سال 1375 شروع شده است که این از سطح پوشش از حدود 77 به 97 درصد رسیده که رشد چشمگیری داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه در پوشش ثبت رویداد فوت نیز به رشد خوبی دست یافته‌ایم، گفت: سالانه بالغ بر 400 هزار فوت در کل کشور ثبت می شود که بیشترین مرگ و میرها مربوط به بیماری های قلبی و عروقی است.

محزون در خصوص وضعیت واقعه ازدواج و طلاق در کشور نیز خاطرنشان کرد: سالانه حدود 800 هزار واقعه ازدواج در کشور ثبت می‌شود که میانگین سن ازدواج برای آقایان 28 سال و برای خانمها 23 است و در حال حاضر حدود 11 میلیون نفر جوان ازدواج نکرده و در سن ازدواج در کشور وجود دارد.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت در مورد واقعه طلاق نیز تصریح کرد: سالانه حدود 155 هزار مورد طلاق در کشور ثبت می‌شود که 14 درصد طلاق‌ها مربوط به یک سال اول زندگی مشترک و 50 درصد طلاق‌ها مربوط به پنج سال اول زندگی مشترک است که باید با آسیب شناسی این موضوع ، راهکارهای عملی در خصوص آن ارائه شود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی