برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۵۵۵۸
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۳
سومین از این دوره از مسابقات همراه با موفقیت هایی برای ورزش ایران رقم خورد که مهمترین آن کسب سه مدال توسط بانوان اعزامی بود.
به گزارش هشت صبح، سومین از این دوره از مسابقات همراه با موفقیت هایی برای ورزش ایران رقم خورد که مهمترین آن کسب سه مدال توسط بانوان اعزامی بود. در زیر نتایج ورزشکاران ایران در مسابقات روز دوشنبه به شرح زیر است:

* پیروزی هندبال برابر کویت
تیم ملی هندبال ایران در دومین دیدار خود در بازی‌های آسیایی اینچئون صبح امروز دوشنبه برابر کویت به میدان رفت و در یک بازی حساس و مهیج این تیم را 29 بر 25 شکست داد.

* تیم تپانچه بانوان ایران دهم شد
تیم بانوان تپانچه 25 متر ایران متشکل از الهام هریجانی، مریم سلطانی و سارینا قرابتی در بخش تیمی با 846 امتیاز در رده دهم قرار گرفت.

* اولین مدال برای تیم تیراندازی
رقابتهای تیراندازی بانوان بازیهای آسیایی صبح امروز در بخش تیمی تفنگ بادی 10 متر ادامه پیدا کرد که طی آن تیم بانوان کشورمان توانست نخستین مدال کاروان کشورمان را به سود خود ثبت کند. در این ماده نجمه خدمتی با ثبت امتیاز 417.2 چهارم شد. پس از او نرجس اماقلی‌نژاد با 416.3 در رده هفتم قرار گرفت و الهه احمدی هم با امتیاز  412.3 نوزدهم شد.

* فرشاد عربی در نان چوان هشتم شد
در ادامه رقابتهای تالو، فرشاد عربی در فرم نان چوان با حریفان خود رقابت کرد که با امتیاز 9.53 هشتم شد. عربی همچنین در فرم نانگون در رده چهارم قرار گرفت.

* خدمتی ورزش ایران را طلایی کرد
رقابتهای تیراندازی 10 متر تفنگ بادی بانوان بازی‌های آسیایی امروز دوشنبه به وقت محلی برگزار شد که طی آن نجمه خدمتی از تیم ایران توانست بالاتر از تمام رقبای آسیایی خود بایستد و مدال طلا را به خود اختصاص دهد. نزدیک‌ترین رقیب وی در این مسابقه نرگس امام قلی‌نژاد بود که نقره گرفت. در این ماده حریف چینی سوم شد.

* فوتبال ایران حذف شد
دیدار تیم های فوتبال امید ویتنام و قرقیزستان برگزار شد و در پایان تیم ویتنام به برتری یک بر صفر دست پیدا کرد. این پیروزی باعث شد تیم فوتبال امید ایران که قبل از این صاحب یک شکست و یک تساوی شده بود از دور مقدماتی حذف شود و یک ناکامی بزرگ برای ورزش ایران رقم بخورد.

* برخورد دهم شد
حمیده برخور عضو تیم ملی ووشو بانوان در بخش تالو در فرم تایچی جین در میان 13 تالوکار به عنوان دهم دست پیدا کرد. در این بخش نماینده چین در صدر قرار گرفت.

* حذف ناطقی در دوچرخه سواری و یازدهمی دانشور
- در مسابقات دوچرخه سواری بازیهای آسیایی و در ماده اومنیوم حسین ناطقی نتوانست به حد نصاب لازم دست پیدا کند و از دور مسابقات حذف شد. همچنین محمد دانشور خرمی در مسابقات اسپرینت در مکان یازدهم قرار گرفت.

* ناکامی های جودو کامل شد
در رقابت های جودو محمد جمالی نتوانست به جمع چهار نفر برتر راه یابد و عنوان پنجمی را به خود اختصاص داد. همچنین جواد محجوب هم برابر حریف کره ای شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز باز ماند. جودوکاران در این دوره از مسابقات نتایج ناامید کننده ای کسب کردند و نتوانستند به مدال برسند.

* بهروزی در وزنه برداری به مدال نرسید
در رقابت های وزنه برداری و در دسته 69 کیلوگرم جابر روزبهانی روی تخته رفت و در حالی که انتظار می رفت بتواند یک مدال را نصیب کاروان ورزشی ایران کند، اما در مهار وزن ها ناموفق بود و در نهایت نتوانست به موفقیتی دست پیدا کند.

چهار سانداکار ایران به نیمه نهایی رفتند
شهربانو منصوریان که تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفته بود برابر حریفی از چین شکست خورد و نتوانست به نیمه نهایی برسد. الهه منصوریان هم در مرحله یک چهارم نهایی وزن 52- به مصاف حریف نپالی رفت و با برتری برابر وی باید روز سه شنبه در مرحله نیمه نهایی به مصاف حریفی از کره جنوبی برود.

در وزن 65- محسن محمدسیفی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف حریفی از قرقیزستان رفت و با برتری برابر وی به مرحله نیمه نهایی راه یافت. سجاد عباسی هم در وزن 70- کیلوگرم با برتری برابر حریف خود راهی مرحله نیمه نهایی شد تا روز سه شنبه برای مدال مبارزه کند.

آخرین ووشوکار ایران در بخش ساندا هم حمیدرضا لادور بود که در مرحله یک چهارم نهایی وزن 75- کیلوگرم به مصاف نماینده اردن رفت و با پیروزی برابر وی راهی مرحله نیمه نهایی شد.

* چاووشی از صعود به فینال شنا بازماند
در ماده 50 متر کرال جمال چاووشی با ثبت رکورد 26 ثانیه و 77 صدم ثانیه در گروه خود چهارم شد و با کسب عنوان چهاردهمی در مجموع، از رسیدن به فینال بازماند. چاووشی در شرایطی نتوانست به فینال برسد که رکورد کشور که قبل از این در اختیار خودش بود را ارتقا داد.

* قایقرانان به مرحله بعد شانس مجدد صعود کردند

عاقل حبیبیان که به مرحله شانس مجدد مسابقات روئینگ راه یافته بود، در ادامه مسابقات این رشته موفق شد به فینال راه پیدا کند و روز چهارشنبه برای کسب مدال تلاش کند. ضمن اینکه تیم روئینگ 4 نفره ایران در هر دو بخش مردان و زنان توانست در مرحله شانس مجدد جواز حضور در مرحله فینال را کسب کند. تیم روئینگ بانوان ایران متشکل از حمیرا برزگر، نازنین ملائی، مهسا جوار و سولماز عباسی‌زاد و تیم روئینگ مردان شامل سیاوش سعیدی، خشایار عباس آبادی، مسعود فتحی و صابر نادری بود.


طلسم ورزش ایران با سه مدال شکست/ نتایج روز سوم و جدول مدال‌ها

در پایان بازیهای سومین روز کاروان ورزش چنین با کسب 26 مدال طلا، 14 نقره و 18 برنز از کره جنوبی پیشی گرفت. کشور میزبان هم با 14 طلا، 15 نقره و 16 مدال برنز در رده دوم قرار گرفت. ژاپنی ها سوم هستند و کاروان ورزش ایران با سه مدال شامل یک طلا و دو نقره در جایگاه نهم ایستاده است.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی