برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۵۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۲ - ۰۴:۲۱
سرمربی پرسپولیس با حتمی دانستن موفقیت تیمش برابر فولاد و با انتقاد از پیشکسوتان پرسپولیس می‌گوید عده‌ای از آنها پرسپولیس را فقط با خودشان دوست دارند.
علی دایی در نشست خبری پیش از بازی با تیمش برابر فولاد درباره این دیدار، گفت: فولادی‌ها پنج بازی اخیرشان را برده‌اند، اما ما می رویم تا روند پیروزی‌های این تیم را از بین ببریم و نوار بردهایشان را پاره کنیم. به سه امتیاز بازی فکر می‌کنیم و خدا را شکر بازیکنان آسیب دیده ما به تیم باز گشتند. امروز آخرین تمرین را انجام می‌دهیم و فردا بازی خوبی را از ما خواهید دید. با بازیکنان هم قسم شده ایم تا فردا حتما پیروز از میدان خارج شویم.
 
او در پاسخ به این سوال که حسین فرکی با قاطعیت از پیروزی تیمش در بازی برابر پرسپولیس صحبت کرده است، عنوان کرد: ایشان نظرش را گفته و من به او احترام می گذارم. فرکی مربی من بوده و از کسانی است که من علاقه خاصی به او دارم. او به خاطر پیروزی های اخیرش این صحبت را کرده، اما به او می گویم که حسین آقا فردا یک روز دیگر است و پرسپولیس سه امتیاز را خواهد گرفت. ما تنها برای برد به میدان خواهیم رفت.
 
سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چه نقاط ضعف تیمش در هفته‌های گذشته چه بوده و آیا آنها را برطرف کرده است؟ بیان کرد: راجع به نقاط ضعف تیم نمی‌توان در یک نشست خبری صحبت کرد، اما مسائل زیادی وجود داشت که می‌خواهیم آنها را برطرف کنیم. ما در حال کار کردن هستیم و می‌خواهیم فوتبال بهتری را ارائه دهیم. اما این که تاکتیک ما باید فرق کند یا نه باید بگویم که تصمیم گیرنده من هستم. ما برابر نفت 4-2-3-1 به میدان رفتیم و در نیمه دوم چون می‌خواستیم پیروز شویم به 4-4-2 تغییر سیستم‌ دادیم. اما اعتقاد دارم که سیستم‌ها بازی نمی‌کنند این بازیکنان هستند که همه کار می‌کنند و اگر درست به وظایفشان برسند تعیین کننده اصلی نتیجه آنها خواهند بود.
 
او در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به انتقادات وارد شده از سوی پیشکسوتان پرسپولیس نسبت به نحوه بازی تیم علی دایی چیست؟ بیان کرد: من برای پیشکسوتان پرسپولیس حتی آنهایی که یک روز در این تیم بودند احترام قائلم، اما عده‌ای انتقاد کردن را با زمین جنگ اشتباه گرفته‌اند. متاسفانه آنها صحبت‌های زشت و بی ارزشی را مطرح می‌کنند که در هیچ جای دنیا وجود ندارد. پیشکسوت باید در شکست‌ها، پشت تیم باشد. در شادی همه حضور دارند، اما رفیق واقعی کسی است که در باخت هم در کنار تیم باشد. عده‌ای با صحبت‌هایشان شخصیت‌شان را نشان دادند. آنها علاقه دارند که تیم نتیجه‌ای نگیرد و صحبت‌های عده دیگری را انتقال می‌دهند، اما کسی که باید پاسخگوی نتایج پرسپولیس باشد من هستم.
 
دایی ادامه داد: به هر حال دوست دشمن را الان می‌شناسم،‌ عده‌ای پرسپولیس را فقط با خودشان دوست دارند. در زمان رویانیان به پیشکسوتان بها و به آنها کمک‌هایی داده شد. متاسفم برای کسانی که به دنبال منافع شخصی هستند و به آرامش تیم لطمه می‌زنند. من از انتقادات سالم استفاده می‌کنم و از دشمن ورزی و صبحت هایی که ارزش فکر کردن ندارند، بیزاری می‌جویم. مردم خودشان دیدند که چه کسانی با غرض ورزی صحبت می‌کنند و بهتر است در این باره چیزی نگویم.
 
دایی در پاسخ به این سوال که آیا به خاطر داربی تهران بازی برابر فولاد را محتاطانه پیگیری می‌کند؟ گفت: هر بازی سه امتیاز دارد. ما اصلا تا الان به داربی فکر نکرده ایم و بعد از این بازی به داربی فکر می‌کنیم. ما همه تمرکزمان را گذاشته‌ایم تا فولاد را شکست دهیم و بعد از آن به استقلال فکر می‌کنیم.
 
او در ادامه با تمجید از فولاد، تصریح کرد: تیمی که پنج برد پیاپی داشته است حتما از توانایی فنی بالایی برخوردار است، فولاد جزو بهترین تیم‌های سال‌های اخیر ایران است و نباید فراموش کرد که فوتبال همیشه برد ندارد. مطمئن باشید که ما برای سه امتیاز برنامه داریم تا ذره کوچکی از محبت هواداران پرسپولیس را جبران کنیم.
 
سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چگونه او مدعی است که از بازیکنانش خواسته علیه پیشکسوتان پرسپولیس صحبت‌هایی را مطرح نکند و قاسم دهنوی جواب‌های تندی به یکی از پیشکسوتان پرسپولیس داده است؟ اظهار کرد: من اعتقاد دارم که پیشکسوتان باید به بازیکنان جدید پرسپولیس اعتماد به نفس بیشتری بدهند، نه این که آنها را خراب کنند. دهنوی و سایر بازیکنان پرسپولیس نباید جواب این صحبت‌ها را بدهند، چرا که کار خودشان هم با این کار در زمین بازی راحت‌تر می‌شود و با آرامش بیشتری در میدان بازی خواهند کرد.
 
او در پاسخ به این سوال که شایعه شده کریم باقری قرار است از پرسپولیس کنار گذاشته شود؟ تصریح کرد: من از این شایعاتی که درست می‌شود بسیار متاسفم. قرار بود تیم ملی به اردو برود و به همین دلیل باقری از من خواست در زمان اردوی تیم ملی به سفر برود. من هم قبول کردم و او بلیتش را برای آمریکا گرفت. الان هم باقری در آنجا حضور دارد. متاسفانه عده‌ای از مسائل اطلاعی ندارند و حرمت قلم را حفظ نمی‌کنند. عده‌ای هم متاسفانه شایعه کرده بودند که من سکته کرده‌ام. برخی از خبرنگاران، قلم را به چیزهای دیگر می‌فروشند. برایم عجیب است که شما خبرنگاران که هر روز مرا در تمرین پرسپولیس می‌بینید، چطور این شایعات را دامن زدید؟ (در این زمان چند خبرنگار به دایی اعتراض کردند که شایعه سکته او در یک سایت بسیار گمنام منتشر شده بوده و اصلا خبرگزاری‌های رسمی کشور چنین مطالبی را پوشش نداده اند ) که دایی در ادامه افزود: به هر حال تا زمانی که بین شما خبرنگاران عده‌ای این گونه وجود دارند فوتبال پیشرفت نخواهد کرد. اگر شما خوب باشید به همه کمک می‌کنید و فوتبال ما نیز پیشرفت می‌کند. مادرم همواره می‌گفت "هر کسی از این صحبت‌ها برای دیگران بسازد، خداوند سر خودش و خانواده اش می‌آورد". آن سایتی که شایعه سکته من را پخش کرده از ناراحت کردن دوستان و خانواده من چه نفعی می‌برد؟
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: