برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۵۳۵۵
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۴
وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه «سی‌سی تی‌وی» تصریح کرد که به مذاکرات هسته‌ای «محتاطانه خوش‌بین» است.
 «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه‌ای که بخش کوتاهی از آن روز بامداد یکشنبه منتشر شد، گفت به مذاکرات هسته‌ای جاری میان ایران و گروه موسوم به 1+5، «محتاطانه خوش‌بین» است.

آقای ظریف که در نیویورک با شبکه «سی‌سی‌ تی‌وی» گفت‌وگو می‌کرد، گفت: «نهایتا دلیل خوش‌بینی محتاطانه من این است که همه می‌دانند که جایگزین یک توافق، بدتر خواهد بود.»

وی افزود: «توافقی که به هر حال و تحت هر شرایطی تعداد قابل توجهی منتقد در همه پایتخت‌ها خواهد داشت؛ اینجا در ایالات متحده، در ایران، در اروپا، اما احتمالا بیشتر در واشنگتن و تهران.»

مشروح مصاحبه آقای ظریف روز دوشنبه پخش می‌شود. وزیر امور خارجه در سفر به نیویورک با رادیو «ان‌پی‌آر»، دو ماهنامه «نشنال اینترست» مصاحبه و در شورای روابط خارجی آمریکا نیز صحبت کرده است.

هفتمین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل به علاوه آلمان از روز جمعه در شهر نیویورک آغاز شده و گفته می‌شود که تا 26 سپتامبر (4 مهر) ادامه می‌یابد. بر اساس توافق موقتی که سال گذشته میان طرفین به دست آمد و 29 تیر ماه پس از عدم حصول توافق نهایی، تمدید شد، طرف‌ها تا روز سوم آذر سال جاری برای رسیدن به راهکاری جامع زمان دارند.


منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: