برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۵۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۴
وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از مقامات ایران درخواست کرد که برای پیدا شدن و همچنین آزادی سه شهروند آمریکایی که در ایران هستند، به واشنگتن کمک کند.
شبکه «بی‌بی‌سی»، «جان کری» در بیانیه‌ای با احترام از مقامات ایران درخواست کرد که برای یافتن و بازگرداندن سه شهروند آمریکایی با واشنگتن همکاری کند. وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه خود یادآوری کرده است که «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران، در سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های خود در ماه‌های اخیر، درباره بهبود روابط ایران با جهان ابراز امیدواری کرده است. کری از ایران خواست که برای پیدا شدن «رابرت لوئینسون» و آزادی «امیر حکمتی» و «سعید عابدینی» به آمریکا کمک کند.
 
برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که رابرت لوینسون، مأمور بازنشسته «اف‌بی‌آی» ۶ سال پیش در مارس ۲۰۰۷، اسفند ۱۳۸۶، در جزیره کیش ناپدید شده است و ایران هیچ‌گونه اطلاعی درباره این فرد ندارد. «امیر حکمتی» شهروند ایرانی-آمریکایی در تابستان ۲۰۱۱ میلادی به دلیل جاسوسی در بازداشت به سر می‌برد و «سعید عابدینی» از دیگر شهروندان ایرانی-آمریکایی در سپتامبر ۲۰۱۲ به دلیل تشکیل کلیساهای خانگی و به قصد بر هم زدن امنیت ملی ایران دستگیر شد و به هشت سال حبس تعزیری محکوم شد.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: