برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۴۴۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۱:۳۷
متخصصان علوم پزشکی دانشگاه لیورپول به پیشرفت تازگی در زمینه درمان ابولا دست یافته‌اند.
  بنابر اعلام متخصصان این دانشگاه در میان روش‌های درمانی آزمایش شده برای درمان این عفونت، استفاده از نوعی داروی مخصوص بیماران قلبی می‌تواند در مقابله با ویروس کشنده ابولا موثر و کارآمد باشد.

این متخصصان در حال بررسی شیوه‌های موثر برای درمان بیماری ابولا هستند. آنها بررسی کردند که چگونه ویروس ابولا پروتئین‌های داخل سلول‌ها را می‌رباید و برای گسترش عفونت در بدن از آنها بهره می‌گیرد. سپس شیوه‌هایی را مورد مطالعه قرار دادند که از این وضعیت جلوگیری کند. آنها به بررسی پروتئین‌های داخل یک سلول پرداختند که برای عملکرد ویروس ابولا ضروری است. یکی از این پروتئین‌ها با عنوان VP24‌ شناخته شده است. این پروتئین سیستم هشداردهی در سلول‌های آلوده انسانی را تغییر داده و سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با این ویروس مختل می‌کند.

این متخصصان در نهایت با توجه به مطالعات فوق دریافتند داروی قلب موسوم به «ouabain» در جلوگیری از تکثیر ویروس ابولا موثر است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، متخصصان این دانشگاه همچنین اظهار داشتند: لازم است آزمایش‌های بیشتری انجام شود اما از آنجا که این داروی قلب پیش‌تر مورد استفاده بوده، بسیاری از بررسی‌ها در مورد ایمن بودن آن در بدن انسان انجام گرفته و اکنون با اطمینان بیشتری از آن می‌توان استفاده کرد.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: