برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۳۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۳:۳۱
رئیس جمهور در نشست خبری مشهدمقدس گفت: در طول سال ۹۳ و ۹۴، ۱۲۹ طرح برای استان خراسان‌رضوی اجرایی و عملیاتی می‌شود.
  نشست خبری حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مشهدمقدس دقایقی پیش در محل استانداری خراسان رضوی آغاز شد.

رئیس جمهور در بخش ابتدایی سخنان خود اظهار کرد: خداوند را سپاسگزاریم که این توفیق را نصیب دولت کرد که در شب ولادت امام رضا(ع) هشتمین سفر خود را به مشهدمقدس مشرف شویم و در حد توان دولت خدماتی به مردم عزیز استان و زائران تعلق گیرد. زائرانی که از سراسر کشور به این شهر عزیز سفر می‌کنند، خدماتی داشته باشیم.

وی افزود: در شورای اداری استان اعلام شد، در طول سال 93 و 94، 129 طرح برای استان خراسان‌رضوی اجرایی و عملیاتی می‌شود که بیش از 700 میلیارد تومان برای این طرح‌ها هزینه خواهد شد. چند طرح مهم است که ما در این استان دنبال می‌کنیم مانند مسئله آب که از مشکلات بزرگ استان بوده و به‌همین منظور 3 سد تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: طرح رساندن آب به مزارع به‌منظور صرفه‌جویی آب تکمیل خواهد شد و طرح‌های بلندی که برای آب مدنظر است و دولت در این زمینه مطالعاتی را انجام داده است.

وی تصریح کرد: مسئله راه‌آهن یکی دیگر از مسائلی است که از سوی دولت پیگیری می‌شود؛ راه آهن برقی مشهد - تهران، راه‌آهن خواف به هرات و مشهد به گرگان هر 3 طرح در دستور دولت قرار دارد و این طرح‌ها به‌زودی شورع خواهد شد البته ممکن است در این دولت به اتمام نرسد. مسئله برقی شدن و 2 خطه شدن راه آهن مشهد به تهران طرحی 4 ساله است اما تا پایان این دولت به اتمام خواهد رسید.

رئیس جمهور با بیان اینکه مسئله زیست محیطی یکی دیگر از مسائل مطرح شده در جلسه هیئت دولت بود، گفت: امروز از طرح خط دوم قطار شهری مشهدمقدس بازدید کردیم، برای تکمیل خط 2 قطار شهری و توسعه خط یک دولت کمک خواهد کرد چراکه این پروژه برای کمک به زائران و مجاوران خواهد بود بنابراین مورد حمایت دولت قرار می‌گیرد. در زمینه حمل و نقل نیز اتوبوس و تاکسی با کمک دولت و بودجه شهرداری نوسازی می‌شود و قدم به قدم مسئله حمل و نقل را رفع خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: برای مشهد 2 طرح بزرگ از گذشته مطرح بوده که قدم‌هایی هم برداشته شده است اما تاکنون تکمیل نشده است. مسئله بافت فرسوده و حاشیه‌نشینی که امروز هیئت دولت در مشهد مقدس تشکیل شد و عمدتا این 2 طرح مورد بررسی قرار گرفت تا در طول این 3 سال این طرح‌ها اجرایی و عملیاتی شود البته بسیاری از طرح‌ها مانند راه آهن، آب، کشاورزی با منابع استان عملیاتی نمی‌شود و باید زمینه را برای حضور بخش خصوصی فراهم کرد و در جلسه‌ای که با کارآفرینان داشتیم درخواست کردیم تا سرمایه‌گذاران حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: در این 2 روز که در محضر مردم مشهدمقدس و مهمان مردم خراسان رضوی بودیم در جمع علما، بزرگان، اساتید جلسه‌ بسیار خوبی داشتیم و امروز نیز با ایثارگران و فرهیختگان و صاحب‌نظران دیدار کردیم، امید است همانطور که درخواست کردیم برای آبادانی کشور طرح‌هایی تدوین کنند تا برای آبادی ایران قدم‌هایی نو برداریم.

رئیس‌جمهور گفت: 2 کار مهم در زمینه اقتصادی به‌غیر از آرامش و ثبات بخش اقتصاد دولت انجام داده است، بخش مهار تورم که امروز به پایین‌ترین رسیده‌ایم؛ پیش‌بینی ما این بود که نرخ تورم را به 25 درصد برسانیم اما با توجه به اماری که استاندار خراسان‌رضوی نرخ تورم بیش از 21 درصد را اعلام کردند، امید است نرخ تورم به 20 درصد برسد. مسئله رکود نیز مهم است، آمار و ارقام 3 ماهه نخست امسال نشان می‌دهد از رکود عبور کرده‌ایم و این موضوع را عملیاتی و اجرایی می‌کنیم و تحول خوبی خواهیم داشت تا پایان امسال بعد از 2 سال رشد اقتصادی خوبی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: در سال‌های آینده قدم به قدم این طرح را کامل‌تر خواهیم کرد. در بحث‌های دیگر محیط زیست و غیره از مردم توقع داریم و درخواست حمایت برای کشور داریم.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی