برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۳۵۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۸
یک پایگاه خبری روسی‌زبان طی تحلیلی نوشت: سرنگون شدن پهپاد «هرمس» دلیل موجهی در بی‌پایه بودن ادعای تل‌آویو مبنی بر ضعف فنی ایران و برتری نظامی اسرائیل بود.
پایگاه خبری روسی زبان «اطلاعات روسیه» طی گزارشی به قلم « نیکلای ایگوروف» نوشت: پهپاد اسراییلی که یکشنبه گذشته بر فراز تاسیسات هسته‌ای ایران در نطنز سرنگون شد، نمونه عینی این واقعیت است که جمهوری اسلامی ایران بر خلاف ادعای سیاستمداران غربی، همچنان هدف عملیات جاسوسی غرب قرار دارد.

بر اساس این گزارش، سرنگون شدن پهپاد «هرمس» دلیل قانع کننده‌ای در بی پایه بودن ادعای تل‌آویو مبنی بر ضعف فنی ایران و برتری نظامی و فن‌آوری اسرائیل است.

پدافند هوایی سپاه پاسداران ایران که حفاظت از تاسیسات حیاتی ایران را در اختیار دارد بعد از کشف ورود هرمس به نطنز به بهترین وجه ممکن عملیات خود را انجام داد و محصول فناوری صنایع نظامی اسراییل را با یک فروند موشک زمین به هوای ساخت خود سرنگون کرد.

این پایگاه خبری در ادامه نوشت: آنچه که در ماجرای سرنگونی این پهپاد مهم است این می‌باشد که پهپاد هرمس قادر به حمل موشک‌های هوا به زمین است و اسراییلی‌ها از آن برای از بین بردن سران حماس استفاده می‌کنند.

این پایگاه خبری در ادامه می‌نویسد: سامانه پدافند هوایی ایران در این ماجرا نشان داد که به هیچ عنوان نمی‌توان آن‌را ضعیف قلمداد کرد. ایران با ایجاد پدافند هوایی چندی لایه با اتکا بر امکانات داخلی به رشد قابل توجهی رسیده‌ و اسرائیل با ارسال پهپاد خود به نظنز حماقت بزرگی را مرتکب شد.

همچنین ایران به شیوه‌‌های نبرد نامتقارن تسلط یافته است. این روش‌ها هم مقرون به صرفه است و هم کارآیی آن از فناوری‌های پیشرفته غربی کمتر نمی‌باشد.

در انتهای این گزارش آمده است: ایران در واقع پیام‌های نگران کننده‌ای را برای آمریکا و متحدانش در زمینه‌های مختلف فناوری پیشرفته از چند سال پیش به این سو ارسال کرده است.

این کشور در سال 2011 با برپایی نمایشگاهی در تهران 7 فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی و اسراییلی  را که کسب کرده بود، به نمایش گذاشت.

البته رسانه‌ها و کارشناسان غربی به منظور دست کم نشان دادن موفقیت‌های ایران مدعی شدند که ادعاهای تهران دروغ است و هواپیماهای مذکور نمونه‌های چوبی هستند ولی «اریک اشمیت»،کارشناس «گوگل» در مصاحبه با شبکه خبری «CNN» به صراحت گفت که ایرانیان در جنگ سایبری بسیار با استعداد هستند.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی