برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۳۰۴۳
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۷
یک رسانه آمریکایی با اشاره به تسلط گروه فجر لیبی بر سفارت آمریکا در طرابلس آن را جنجال آفرین در واشنگتن دانست.
یک رسانه آمریکایی با اشاره به تسلط گروه فجر لیبی بر سفارت آمریکا در طرابلس آن را جنجال آفرین در واشنگتن دانست.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی از لیبی آورده است: شبه نظامیان اسلامی که هم اکنون بر پایتخت لیبی مسلط هستند در حال کنترل سفارت آمریکا در طرابلس و مجتمع مسکونی آنکه دیپلماتهای آمریکایی حدود یک ماه قبل در آن به سر می بردند، در اختیار دارند.

خبرنگار رسانه آمریکایی در این گزارش اعلام کرد: می تواند جای تیراندازی سلاحهای شبه نظامیان را روی دیوارهای مجتمع مسکونی به خوبی مشاهده کرد.مشاهده تصاویری که گروهی از افراد مسلح مشغول شنا در استخر مجموعه مسکونی هستند، به احتمال زیاد جنجالهای زیادی در داخل آمریکا درباره نقش آن در لیبی با گذشت سه سال از حمایت این کشور از شورشیانی که رژیم معمر قذافی را سرنگون کردند به پا خواهد کرد.

آسوشیتدپرس آورده است: این حوادث(اشغال سفارت آمریکا در طرابلس) دو سال پس از کشته شدن کریستوفر استیونز سفیر آمریکا در لیبی و سه نفر از کارمندان کنسولگری آمریکا در بنغازی رخ می دهد.

این خبرگزاری به نقل از موسی ابوذکیه از شبه نظامیان فجر لیبی بیان کرد: قبلا شبه نظامیان الزنتانی بر این مجتمع مسکونی مسلط بودند اما هم اکنون شبه نظامیان فجر حراست آن را بر عهده دارند.حسن علی از فرماندهان فجر لیبی نیز به حضور شبه نظامیان این گروه در این مکان اشاره می کند.

ابوذکیه تاکید کرد: کارمندان سفارت آمریکا تحت حمایت هستند.هر منطقه ای که تحت کنترل گروه فجر است کاملا امن است و مشکلی ندارد.

منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: