برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۲۸۸۶
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۰
شبکه ماهواره‎ای Sterk TV ترکیه با پخش مستندی درباره گروه تروریستی داعش پرده از چهره واقعی آن برداشت. در این فیلم که با حضور و اعتراف 20 عضو سابق داعش ساخته شده است، مطالب هولناکی مطرح می‌شود.
 ابنا: شبکه ماهواره‎ای Sterk TV ترکیه با پخش مستندی درباره گروه تروریستی داعش پرده از چهره واقعی آن برداشت. در این فیلم که با حضور و اعتراف 20 عضو سابق داعش ساخته شده است، مطالب هولناکی مطرح می‌شود.

یکی از اعضای سابق داعش در این مستند با بیان اینکه بزرگ‌ترین سلاح داعش در برابر مردم استفاده از شیوه ایجاد رعب و وحشت است، گفت: آنها به ما دستور می‎دادند که هنگام ورود به شهر موصل، برای ارعاب مردم هرکس را که در کوچه دیدیم بکشیم یا مورد تجاوز قرار دهیم.

دیگر عضو سابق داعش نیز با اشاره به حمایت‎های همه‌جانبه ترکیه از تروریست‎ها خاطرنشان کرد: شهرهای آدانا، جیزره و اورفا اصلی‎ترین نقاط ارتباطی ما با سایر نیروها بود. همچنین سیستم اطلاعاتی ترکیه کمک‎های بسیار قابل توجهی را از جهت اطلاعاتی و عملیاتی برای ما انجام می‎داد.

وی ادامه داد: باید بگویم ترکیه برای ما نه‌تنها یک معبر بلکه یک مرکز حمایتی لجستیکی بود. هر زمان که نیاز داشتیم می‎توانستیم به‌راحتی وارد ترکیه شویم و سلاح‌های مورد نیاز را تهیه کنیم.

از جمله نکات قابل توجه و هولناک در این مستند، شیوه‎هایی است که داعش برای فشار بر نیروهای خود استفاده می‎کند.

یکی دیگر از اعتراف‌کنندگان با بیان اینکه اعضای داعش از هیچ تجاوز به عنفی هراس ندارند، تصریح کرد: سران داعش برای پیشگیری از جدا شدن و یا فرار کردن فرماندهان و نیروهای این گروه تروریستی، آنها را مورد تجاوز قرار می‎دهند و از این عمل شنیع فیلمبرداری می‎کنند. با این عمل، شخص مورد نظر همواره زیر فشار بوده و تنها راه رهایی‎اش خودکشی است.

وی با بیان اینکه در این مجموعه تروریستی، لواط امری عادی به حساب می‎آید، اظهار کرد: بارها تهدید به تجاوز شدم تا اینکه روزی مرا بیهوش کردند و پس از به هوش آمدن، خود را در اتاقی آلوده یافتم.

این عضو سابق داعش افزود: مورد شکنجه‎های فجیعی قرار گرفتم و 15 مرتبه به من تجاوز شد. آنها از همه این اتفاقات فیلم گرفتند و تا مدت‌ها از این فیلم جهت تحت فشار قرار دادنم برای ادامه همکاری بهره می‎بردند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: