برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۲۷۹۸
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۹
در ۵ ماه نخست امسال ورود گردشگران خارجی به کشور نسبت به مدت مشابه پارسال به بیش از دو برابر رسید.
 سلطانی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور دیشب در نشست  بررسی مسائل  ومشکلات سرمایه گذاران  بخش گردشگری  آذربایجان غربی در ارومیه  گفت: هتل های 4 و 5 ستاره شهرهای اصفهان ،شیراز، یزد  و کاشان  تا ماه های آبان و آذر رزرو شده و براساس اعلام جامعه تورگردانان ظرفیت بسیاری از هتل های کشور برای سال 2015 درحال تکمیل شدن است.

سلطانی با اشاره به این که در5 ماه نخست امسال ورود گردشگران خارجی به کشور نسبت به مدت مشابه پارسال دو برابر شده است اضافه کرد: پارسال 4 میلیون و 800 هزار نفر مسافر ورودی به کشور داشتیم که از این تعداد 4 میلیون و 500 هزار نفر گردشگر بودند که یک میلیون و 600 هزار نفر از عراق، 500 هزار نفر از کشورهای حاشیه خلیج فارس  و بسیاری نیز از کشورهای اروپایی وارد ایران شدند.

وی گفت: دولت درچند ماه گذشته با تغییر ادبیات خود توانسته است علاقه مندی گردشگران خارجی را برای حضور در کشورمان افزایش دهد.

سلطانی افزود: ورود گردشگران  خارجی اشتغال را هم در پی دارد و هر گردشگر خارجی  در کشور ما بین یک هزار و 400 تا یک هزار و 500 دلار و گردشگران حاشیه  خلیج فارس  تا 3 هزار دلار هزینه می کنند.

رئیس سازمان گردشگری همچنین با بیان اینکه سازمان  میراث فرهنگی  برای حمایت از طرح های  ملی و بزرگ گردشگری  از طریق صندوق توسعه ملی، منابع مورد نیاز مالی را تامین خواهد کرد افزود:کارمزد تسهیلات این صندوق  در بخش ریالی 16 درصد  و در بخش ارزی 6 درصد است. در این نشست  تعدادی از سرمایه گذاران بخش گردشگری  آذربایجان غربی، مشکلات  خود را مطرح کردند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: