برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۲۰۶۳
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۴
با حضور رئیس‌جمهور صورت گرفت
موشک‌های کروز دریایی قدیر و نصر بصیر و پهپاد‌های رهگیر کرار ۴ و فوتوگرامتری مهاجر ۴ جدیدترین دستاوردهای وزارت دفاع بودند که صبح امروز با حضور رئیس‌جمهور رونمایی شدند.
هشت صبح:  حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز یکشنبه و در اولین روز از هفته دولت با حضور در سازمان صنایع هوایی کشور از 4 محصول جدید دفاعی وزارت دفاع رونمایی کرد.

2 فروند موشک کروز دریایی و 2 پهپاد با قابلیت‌های تهاجمی و نقشه‌برداری، 4 محصول جدید وزارت دفاع هستند.

رونمایی از دو پهپاد و موشک کروز جدید

پهپاد رهگیر کرار 4، نسل جدید پهپادهای جت جمهوری اسلامی ایران است که در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است.

پهپاد کرار 4 مأموریت رهگیری هوایی پرنده‌های متجاوز را بر عهده دارد.

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن پهپاد رهگیر کرار 4، قابلیت‌های عملیاتی متنوع‌تری را برای پدافند هوایی در ارتفاع بالا و دفاع از حریم هوایی کشور خواهند داشت.

موشک قدیر نسل جدیدی از موشک‌های کروز جمهوری اسلامی ایران است که تا برد 300 کیلومتر اهداف دریایی دشمن را با دقت و قدرت تخریب بالا، منهدم می‌کند.

موشک قدیر همچون دیگر موشک‌های هم‌خانواده خود مانند نور و قادر، امکان شلیک از ساحل و شناورها را داراست.

مزیت عملیاتی برجسته موشک قدیر امکان پرتاب آن با سامانه موشکی قبلی است که انعطاف و توان عملیاتی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را افزایش می‌دهد.

موشک قدیر، دستان بلند مدافعان حریم دریایی جمهوری اسلامی ایران است که در سازمان صنایع هواوفضا وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است.

موشک کروز دریایی نصر بصیر نیز علاوه بر چالاکی و قدرت عملیاتی، با داشتن جستجوگر بدون انتشار به ویژگی‌های عملیات در سکوت و هوشمندی نیز مجهز شده است.

این دستاورد جدید که حاصل کار دانشمندان و صنعت‌گران سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع است، بر توان دفاع دریایی نیروهای مسلح می‌افزاید.

پهپاد فوتوگرامتری مهاجر 4 (سامانه نقشه‌برداری هوایی)

نقشه‌برداری هوایی با پهپاد قابلیت برجسته‌ای است که توسط محققان و صنعتگران سازمان جغرافایی و صنایع هوایی وزارت دفاع و با مشارکت فرهیختگان دانشگاهی به منصه ظهور رسیده است.

پهپاد فوتوگرامتری مهاجر 4 قادر است نقشه‌های هوایی را با کاربری نظامی و غیرنظامی در اختیار کاربران قرار دهد.

مهاجر 4 پهپاد پیشرفته و مطمئنی است که برای نخستین بار توانمندی‌های خود را در نقشه‌برداری هوایی در خدمت دفاع و توسعه ملی کشور قرار می‌دهد
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: