برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۱۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۳
امیرضا خادم شب گذشته در برنامه 4-4-2 رادیو ورزش اعلام کرد: اگر می‌خواستیم به مبلغ قرارداد علی دایی ورود کنیم امکان داشت علی دایی به خاطر قرارداد سه ساله‌ای که با پرسپولیس امضا کرده بود به فیفا شکایت کند.
احسان محمدی با بیان این مقدمه در ادامه یادداشت خود در عصر ایران نوشت: از یک استاد دانشگاه صنعتی شریف نقل می کنند که علی دایی تنها فارغ التحصیل این دانشگاه است که به خوبی از کله اش استفاده کرده است! جمله ای دو پهلو. نشان دهنده قدرت سرزنی مهاجم بالا بلند فوتبال ایران و البته مردی که خوب بلد است از آب هم کره بدون پالم بگیرد!

بعد از افشای عدد و رقم قراردادهای این فصل باشگاه پرسپولیس یک روزنامه ورزشی تیتر زد که دایی گران تر از 9 سرمربی جام جهانی است. بعد ماشین حساب دست گرفتند و اعلام کردند و نوشتند که دو میلیارد و 100 میلیون برای یک فصل، یعنی اگر یک فصل را 10 ماه هم حساب کنیم - که نیست - می شود ماهیانه 210 میلیون، هفته ای 49 میلیون و روزی هفت میلیون و ساعتی - حتی ساعات خواب - 290 هزار.

حال به دلار حساب کنید که او برای یک فصل به دلار آزادِ سه هزار تومانی، 700 هزار دلار می گیرد، یعنی بیشتر از 9 سرمربی حاضر در جام جهانی فوتبال، لوئیس فرناندو سوآرس (هندوراس) 600 هزار دلاری، رینالدو روئدا (اکوادور) 540 هزار دلاری، خورخه لوئیس پینتو (کاستاریکا) 420 هزار دلاری، فولکر فینکه (کامرون) 376 هزار دلاری، استفان کشی (نیجریه) 374 هزار دلاری، سافت سوسیچ (بوسنی) 336 هزار دلاری،نیکو کوواچ (کرواسی) 259 هزار دلاری، جیمز آپیاه (غنا) 240 هزار دلاری و میگئل هریرا (مکزیک) 200 هزار دلاری!

مغزتان سوت کشید؟! نکته دیگر اینکه دستمزد کادر مربیگری پرسپولیس را برای هر بازی معادل 7 میلیون تومان محاسبه کرده اند! آنچه پرسپولیس در سه بازی اول نشان داد این همه نمی ارزد! ادامه روند سال های پیش است. افتان و خیزان. بردهایی با حداقل نتیجه. ناپلئونی اما امتیاز جمع کن. شاید برای قضاوت در خصوص این فصل زود باشد اما نکته این نیست.

علی دایی یک برند برای فوتبال ایران به حساب می آید حتی اگر او را دوست نداشته باشید. دنیا فوتبال ما را به نام او می‌شناسد. فوتبالی که چشمش از زمین و آسمان می ترسد. همه زجری هم تحمل کرده است، از تعلیق تا تحریم برای انجام بازی دوستانه. از شکایت‌های پی‌درپی به فیفا که کارکنان آنجا را هم ذله کرده است تا .... و حالا باید از علی دایی هم بترسد.

امیرضا خادم شب گذشته در برنامه 4-4-2 رادیو ورزش اعلام کرد: اگر می‌خواستیم به مبلغ قرارداد علی دایی ورود کنیم امکان داشت علی دایی به خاطر قرارداد سه ساله‌ای که با پرسپولیس امضا کرده بود به فیفا شکایت کند و فوتبال ما تعلیق شود. دایی با رویانیان قراردادی امضا کرده بود که بر اساس آن قرارداد سه ساله هر سال باید 20 درصد مبلغ قراردادش افزایش پیدا کند و اگر ما می‌خواستیم به این قرارداد ورود کنیم امکان تعلیق فوتبال ما در صورت شکایت دایی وجود داشت.

به همین سادگی! یک بار دیگر جمله نخست آن استاد دانشگاه شریف را بخوانید. حق داشت انگار…
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: