برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۱۰۳۵
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۴
یک پایگاه صهیونیستی ضمن اعتراف به آمادگی حزب‌الله برای حمله‌ای از طرف رژیم صهیونیستی پیشنهاد داد مقاومت نام این جنگ را «نصرالله» به معنای «پیروزی از جانب خدا» بگذارد.
  یک پایگاه صهیونیستی ضمن اعتراف به آمادگی حزب‌الله برای حمله‌ای از طرف رژیم صهیونیستی پیشنهاد داد مقاومت نام این جنگ را «نصرالله» به معنای «پیروزی از جانب خدا» بگذارد.

به گزارش پایگاه خبری «الاخبار»، برای فهمیدن این موضوع که پیروز جنگ اخیر غزه، مقاومت است کافی است یک نگاه به بحث و جدلهای فعلی در میان مقامات و کارشناسان اسرائیلی انداخت و به تعبیر برخی از کارشناسان مقایسه امکانات ارتش رژیم صهیونیستی در با گروههای مقاومت دلیل کامل شکست تل‌آویو است.

با این وجود همانگونه که معروف است دستان نظامی رژیم صهیونیستی در غزه فعال است و چشمان آن به لبنان و حزب‌الله دوخته شده است. با وجود تمام توانایی‌های مقاومت فلسطین و عملکرد موفق میدانی آن، جنگ با حزب‌الله جنگی حاملا متفاوت که تا به حال تل‌آویو آن را نچشیده است، خواهد بود، اگر مقاومت قبلا فاقد تخریب به موازات توانایی رژیم صهیونیستی نبود اما اکنون وضعیت کاملا متفاوت است.

بحث و گفتگوها در مورد احتمال جنگ دیگر رژیم صهیونیستی با حزب‌الله که کامل کننده جنگ 2006 باشد ادامه دارد جنگی که سخت‌تر و ویرانگرتر خواهد بود اما در حال حاضر دلایل کافی برای این جنگ وجود ندارد و طرفین از وارد شدن به آن و یا حتی انجام آنچه که دلایل آن را به وجود بیاورد امتناع می‌کنند اما بین امنتاع از جنگ و صحبت از آن بسیار تفاوت است به ویژه اینکه یکی از تاکتیکهای اسرائیلی برای عدم ورود به این جنگ، صحبت از آن است و به همین دلیل است که رژیم صهیونیستی هر از چند گاه در مورد این جنگ، خسارت‌ها و پیامدهای آن صحبت می‌کند.

به دور از اظهارات، مواضع و تهدیدات، دو طرف از سال 2006 دو طرف در واقع از سویی خود را برای جنگ احتمالی آماده می‌کنند و از سوی دیگر به دنبال عدم وقوع آن هستند. اما در زمان حد فاصل تا وقوع جنگ هر دو طرف در حال سنجیدن رقیب خود و مواضعش در این مورد به ویژه خطر قرمزهاست و در این مسیر بر لبه شمشیر راه می‌روند و کوچکترین اشتباهی در محاسبات به درگیری منجر خواهد شد که هیچکدام فعلا خواهان آن نیستند اگرچه اعلام کنند برای آن آماده‌اند.

اما در جنگ احتمالی آینده و از میان دهها گزارش، پایگاه صهیونیستی «NCF» در مطلبی به صورت مفصل به آن پرداخته و نوشته است: چه اتفاقی می‌افتد اگر یک موشک از صدهزار موشک دقیق و تخریبگر حزب‌الله به به آسانی به هدف میخوردند به یک هدف استراتژیک مانند نیروگاههای تولید برق در حیفا و یا بندر آن که پالایشگاه‌های نفت و منابع گاز در آن هستند برخورد کند؟ انفجاری که خسارت‌های انسانی و مادی آن را هیچ‌کس حتی نمی‌تواند تصورش را بکند.

در ادامه این گزارش آمده درست است که این جزء فرضیات وقوع جنگ است و مربوط به حال حاضر نیست اما اتفاقی غیرقابل گریز درزمان جنگ خواهد بود و در زمان جنگ کسی نمی‌تواند مقاومت را به خاطر اقداماتش سرزنش کند به ویژه پس اینکه رژیم صهیونیستی به تهدیدهای خود از قبیل کشتار مردم لبنان و تخریب زیرساخت‌های این کشور روی آورد و مقاومت در مقابل آن دست‌بسته نخواهد نشست.

این پایگاه صهیونیستی به حزب‌الله پیشنهاد می‌دهد نام جنگ احتمالی آینده را «نصرالله» بگذارد نه به خاطر اینکه نام دبیرکل حزب‌الله این است بلکه به این خاطر که مشتق شده از دو کلمه «نصر و الله» به معنای پیروزی از جانب خداست و می‌افزاید: هیچکس نمیداند جنگ آینده کی آغاز می‌شود اما امکانات جنگی فعلی حزب‌الله بسیار قوی و پیشرفته است و بسیار شبیه به جنگ «یاجوج و ماجوج» وعده داده شده در تورات که جنگی سخت برای یهود است، می‌باشد.

منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی