برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۰۸۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۲
رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان اعلام کرد که برای امضای قرارداد با کارلوس کی‌روش منتظر حضور او در ایران هستند.
 رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان اعلام کرد که برای امضای قرارداد با کارلوس کی‌روش منتظر حضور او در ایران هستند.

علی کفاشیان پس از نشست مسئولان فدراسیون‌های ایران و ژاپن اظهار داشت: از ماه‌ها پیش برای امضای تفاهم‌نامه با فدراسیون فوتبال ژاپن هماهنگ کرده بودیم، ضمن اینکه همیشه تعاملات ما با فدراسیون فوتبال ژاپن در سطح کنفدراسیون فوتبال آسیا بالا بوده و هیچ وقت به درخواست‌های یکدیگر پاسخ رد نمی‌دهیم.

وی در ادامه افزود: امروز هم در مورد انتقال دانش فنی دو کشور در فوتبال و مخصوصاً بخش بانوان که ژاپن یکی از قدرت‌های بزرگ دنیا در این رشته است صحبت کردیم. همچنین قرار شد در رده جوانان، نوجوانان، فوتبال و فوتسال و فوتبال ساحلی نیز همکاری داشته باشیم. در ضمن تفاهم کردیم تا در سطح توسعه فوتبال آکادمیک که ژاپن در آن سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده همکاری بیشتری داشته باشیم.

کفاشیان همچنین خاطر نشان کرد: در بخش بین‌المللی هم فدراسیون فوتبال ژاپن قول داد تا از میزبانی ایران در مسابقات جام ملت‌های 2019 آسیا حمایت و تجربه خود را در این بخش به فوتبال ایران منتقل کند.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در خصوص چگونگی انجام بازی‌های تدارکاتی بین دو تیم ایران و ژاپن گفت: رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن معتقد است که باید سطح فوتبال هر دو کشور بالاتر برود و از اینکه ایران و ژاپن در جام جهانی نتوانستند از گروه خود صعود کنند ابراز نگرانی کرد. او معتقد بود که هر دو تیم و کلاً فوتبال آسیا با یک برنامه‌ریزی بهتر می‌توانند در جام جهانی آینده عملکرد بهتری داشته باشند. در ضمن قرار شد برای بالا رفتن سطح فنی فوتبال ایران و ژاپن بازی‌های دوستانه‌ای بین دو تیم برگزار شود.

کفاشیان در پاسخ به این سؤال که آیا قرار نیست فدراسیون فوتبال ایران با کشورهایی مثل ترکیه و روسیه که سطح فوتبال بالایی دارند تفاهم‌نامه همکاری امضا کند، اظهار داشت: اخیراً مکاتباتی با کشورهایی مانند بلاروس و روسیه در این خصوص انجام داده‌ایم و آنها هم برای همکاری با فوتبال ایران ابراز تمایل کردند. ما باید برای توسعه فوتبال آسیا و کشورمان با کشورهایی مانند روسیه، بلاروس، لهستان، مجارستان و ... ارتباط خوبی داشته باشیم که البته این ارتباط هم برقرار است.

وی در پاسخ به این سؤال که کارلوس کی‌روش چه زمانی برای تمدید قراردادش با فدراسیون فوتبال به کشورمان سفر می‌کند، عنوان کرد: کی‌روش هنوز در مرخصی به سر می‌برد. البته خودش پیشنهاد داد که در بین مرخصی یک روز به ایران بیاید و قراردادش را تمدید کند اما ما ترجیح دادیم هر زمانی که کی‌روش به کشورمان آمد همان موقع قراردادمان را تمدید کنیم و او هم کارش را شروع کند. ما حتی جزئیات تمدید قرارداد را هم برای کی‌روش فرستادیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره حق پخش تلویزیونی هم گفت: بحث حق پخش این هفته به نتیجه خواهد رسید و با تصمیم باشگاه‌ها در این باره اقدام خواهیم کرد.

کفاشیان درباره اختلاف بر سر رقم قرارداد با صداوسیما هم گفت: نمی‌خواهیم حتماً به رقم واحدی برسیم، بلکه باید فاصله رقم را کم کنیم و رقم توافق به هم نزدیک شود.

وی درباره بازی‌های تدارکاتی تیم ملی هم گفت: تنها بازی با کره جنوبی قطعی شده و از سه دیدار با تیم‌هایی چون ونزوئلا و انگلستان خبری ندارم. ما در این باره مکاتبه‌ای نکرده‌ایم.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: با برخی کشورهای عربی از جمله عربستان برای بازی تدارکاتی مکاتبه کرده‌ایم که هنوز پاسخی به ما نداده‌اند.

کفاشیان در مورد محل اردوی اروپایی تیم ملی هم گفت: چند کشور مد نظر کی‌روش است که منتظریم ببینیم چه تیم‌های دیگری به این کشورها می‌آیند تا هر کشوری که شرایط بهتری داشت اردوی اروپایی خود را در آن برگزار کنیم.

وی درباره بخت میزبانی ایران در جام ملت‌های 2019 آسیا با توجه به حمایت کشورهایی چون ژاپن یادآور شد: ژاپن تنها یک رأی دارد و ما برای کسب میزبانی حداقل به 43 رأی نیاز داریم. ضمن اینکه هیئت رئیسه هم 15 تا 16 رأی دارند. با این حال تلاش خود را انجام می‌دهیم تا در همین رفت و آمدها بتوانیم حمایت کشورها را جلب کنیم.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: