برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۰۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۲
رئيس سابق کميته داوران فدراسيون فوتبال گفت: رفتار پيام صادقيان در بازي پرسپوليس و فولاد توهين‌آميزتر بود يا رفتار اشکان دژاگه در بازي ايران و آرژانتين؟
سيدرضا غياثي، با اشاره به محروميت سه ماهه پيام صادقيان به خاطر اعتراض به داور در بازي پرسپوليس و فولاد در هفته دوم ليگ گفت: بعد از اين بازي من در مورد نحوه قضاوت داور صحبت کردم که خوشبختانه نصيرزاده هم حرف‌هاي من را در مورد اکبريان داور اين بازي تائيد کرد و اين را بايد بگويم در فوتبال ايران هم تماشاگران، هم کارشناسان و همچنين مسئولان جوزده هستيم. بعد از رفتار پيام صادقيان در بازي پرسپوليس و فولاد رئيس فدراسيون مصاحبه کرد و گفت شديدا و سريعا بايد با صادقيان برخورد شود. کميته انضباطي فدراسيون هم بلافاصله خواسته يا دستور رئيس را اجابت کرد.

وي ادامه داد: آنچه در اين جريان به آن پرداخت نشده و پنهان ماند، اين بود که چرا اين اتفاقات رخ داد. پيام صادقيان و باشگاه پرسپوليس از نظر مالي و زماني جريمه و محروم شدند. اما در فوتبال بايد به قوانين توجه کرد. اگر اين قوانين رعايت نشود سنگ روي سنگ بند نمي‌شود.

رئيس سابق کميته داوران فدراسيون فوتبال با اشاره به اعتراض اشکان دژاگه در جام جهاني به داور گفت: داور بازي پرسپوليس و فولاد رفتار پيام صادقيان را توهين‌آميز دانسته زيرا او به سمت داور دويد و به او اعتراض کرد. در قوانين فوتبال اعتراض زباني يا با حرکات دست به داور جريمه‌اش کارت زرد است اما سؤالم اين است رفتار پيام صادقيان در اين بازي توهين‌آميزتر بود يا رفتار دژاگه در بازي ايران و آرژانتين که بعد از پنالتي که براي ايران گرفته نشد به داور اعتراض کرد؟ البته يادم نيست که داور به دژاگه کارت زرد نشان داد يا نه؟ ولي اشکان در آن صحنه حتي شورت ورزشي داور را هم کشيد.

وي افزود: هم در کلاس داوري پيش از فصل و هم در جام جهاني به داوران گفته شد که بي‌مورد از کارت‌هاي زرد و قرمز استفاده نکنيد، اينها را فغاني در همان کلاس بيان کرد، اما آيا کسي دليل اعتراض صادقيان را بررسي کرد اينکه داور خطاي هندي که به ضرر فولاد اعلام مي‌کرد را نديد، کمک داور هم اين خطا را نديد، پس داور اشتباه کرد. دويدن بازيکن به سمت داور براي اعتراض به اين تصميم جريمه‌اش يک کارت زرد بود نه کارت قرمز. کارشناسان داوري که تصميمات کميته داوران را رصد مي‌کنند قطعاً متوجه مي‌شوند که اين داور محروم شده است يا نه که اگر اين داور محروم نشود کميته داوران هم مشکل دارد، زيرا داور باعث تمام اين جريانات شده است. او شش کارت زرد به بازيکنان نشان داد که چهار کارت آن به خاطر اعتراض به تصميم داوري بود و يک کارت قرمز اشتباه هم داده است.

وي ادامه داد: با اين حال همه فقط به اخلاقيات صادقيان توجه مي‌کنند و کسي در اين فوتبال جوزده به مسائل ديگر توجه نمي‌کند. اي کاش سازمان ليگ براي خودش يک کميسيون فني داوري تشکيل دهد، کميسيوني که دو سه کارشناس داوري در آن حضور داشته باشند و تيم‌ها اگر مي‌خواهند به داور اعتراض کنند اعتراضشان را به طور محرمانه به سازمان ليگ و اين کميسيون بدهند و آنها نتيجه را به کميته داوران اعلام کنند، اين اتفاقي است که در بوندس ليگا هم مي‌افتد، اما اکنون کميته داوران خودش ناظر انتخاب مي‌کند و هيچ ناظري هم نمي‌گويد ماست کميته داوران ترش است، هر چند به گزارش همان ناظر هم توجهي نمي‌شود. به هر حال، يک جوان رفتاري انجام داده و همه عليه او موضع گرفته‌اند بدون آنکه دلايل اين اتفاق را به طور دقيق بررسي کنند.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: