برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۰۰۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۸
جواد نکونام با خوشحالی از پیوستن دوباره‌اش به اوساسونا عنوان کرد این تیم اسپانیایی خانه اوست.
 جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران پس از دو سال دوری از اوساسونا بار دیگر به این تیم پیوست.

او روز گذشته (دوشنبه) در ورزشگاه خانگی اوساسونا به هواداران این تیم معرفی شد. نکونام پس از پیوستن به اوساسونا، گفت: خیلی خوشحالم که به تیم محبوبم پیوستم. اینجا مثل خانه خودم است. در این دو سالی هم که از اوساسونا دور بودم همیشه بازی‌های این تیم را دنبال می‌کردم. البته قبلا می خواستم زودتر به اوساسونا باز گردم اما این اجازه به من داده نشد. پس از استعفای میگوئل، ریاست باشگاه توانستم بار دیگر به تیم سابق خود بازگردم.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در ادامه گفت: از بازگشت به خانه خود خوشحالم. همه باید با هم کار کنیم و متحد باشیم تا تیم بتواند دوباره به لیگا صعود کند. امروز از دفعه اولی که به اوساسونا آمده بودم خوشحال‌تر هستم.

جواد نکونام در حالی که پیشنهادهای مالی بهتری داشت، تصمیم گرفت تا به اوساسونا بپیوندد، به همین خاطر خاویر زابالتا، مدیر مالی باشگاه اوساسونا این اقدام نکونام را بسیار خوب و پسندیده عنوان کرد و گفت: در شرایطی که باشگاه مشکل اقتصادی داشت، نکونام به ما کمک کرد و با پیشنهاد مالی کمتر حاضر شد تا در تیم ما بازی کند. او جزئی از باشگاه اوساسونا است و به خاطر پول این باشگاه را انتخاب نکرده است، خوشحالم که نکونام را در تیممان داریم. او در بهترین دوران ورزشی خود قرار دارد و به تازگی جام جهانی 2014 برزیل را به همراه تیم ملی ایران تجربه کرده است و مطمئنا می‌تواند بازیکن مهمی برای تیم ما باشد.

جواد نکونام درباره پیشنهادهایش پس از جام جهانی 2014 برزیل، گفت: از یک تیم دسته یک اسپانیا و یک تیم دسته دو اسپانیا پیشنهاد داشتم. همچنین یک پیشنهاد مالی خیلی خوب از تیم الشهانیه قطر داشتم که هدایت آن را میگل آنخل لوتینا اسپانیایی بر عهده داشت.

نکونام درباره موفقیتش در تیم اوساسونا گفت: هیچ شرطی برای موفقیت وجود ندارد. همین که در اوساسونا خیلی خوشحال هستم برایم کافی است. من یک فوتبالیست حرفه‌ای هستم و قطعا دوست دارم که بهترین تصمیمات را در طول زندگی ورزشی‌ام بگیرم. اما اوساسونا برای من همیشه مهم بوده و همیشه به این تیم فکر کرده‌ام و در قلب من جا داشته است. من در پامپلونا به دنیا نیامده‌ام، اما روزهای خیلی خوبی را در اینجا سپری کرده‌ام و ارتباط خوبی با مردم اینجا دارم. حتی خانواده من نیز به این باشگاه علاقه دارند. من بازی اوساسونا با رئال بتیس را دیدم و از این که تیم نتوانست نتیجه‌ لازم را بگیرد و به دسته پایین تر سقوط کرد خیلی ناراحت شدم. حتی پدرم هم که مثل من این بازی را می دید ناراحت شد.

کاپیتان تیم ملی ایران درباره هدفش با اوساسونا، گفت: می‌دانم که خیلی سخت است اما می‌خواهم صعود به لیگا با اوساسونا را تجربه کنم. کار سختی است اما اگر متحد باشیم می‌توانیم به آن برسیم. می‌خواهم هر طور که شده هواداران اوساسونا را خوشحال کنم.

در مراسم معارفه جواد نکونام 400 هوادار این تیم اسپانیایی در ورزشگاه "ال سادار" حضور داشتند و بارها به تشویق این بازیکن ایرانی پرداختند.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: