برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۹۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۰
رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد با افتتاح اولین فاز شهر بزرگ "هوگو چاوز" طی هفته‌های آینده، یکی از آرزوهای رهبر فقید این کشور برای ساخت مسکن برای محرومین، تحقق خواهد یافت.
  رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد با افتتاح اولین فاز شهر بزرگ "هوگو چاوز" طی هفته‌های آینده، یکی از آرزوهای رهبر فقید این کشور برای ساخت مسکن برای محرومین، تحقق خواهد یافت.

ساخت بیش از ده هزار واحد مسکونی در قالب سه شهرک در قالب "ماموریت بزرگ مسکن" ونزوئلا به پایان رسیده و به زودی مراحل تحویل آن آغاز می‌شود. این شهرک‌ها توسط شرکت‌های خصوصی ایرانی و با بودجه دولت ونزوئلا و با حضور صدها تکنسین و مهندس ایرانی و هزاران ونزوئلایی ساخته شده است.

مسکن مهر «چاوز» هم آمد! +عکس 

"نیکلاس مادرو"، رئیس‌جمهور ونزوئلا که روز گذشته در استان "کارابوبو" و در محل ساخت یکی از شهرک‌های مسکونی حضور یافته بود، گفت: در ماه سپتامبر اولین فاز «شهر بزرگ چاوز» تحویل خواهد شد. وی افزود: این شهر که با همکاری شرکت‌های خصوصی ایرانی ساخته شده است از امکانات مختلف از جمله هشت مهد کودک، دو مدرسه جامع بولیواری، دو دبیرستان جامع بولیواری، مراکز فرهنگی و ورزشی از جمله استادیوم فوتبال، بیسبال، دو باشگاه بدنسازی، محوطه ورزشی روباز، سالن اجتماعات، دو کتابخانه و یک بیمارستان برخوردار است.

همچنین مقر فرماندهی جنوب که مرکز امنیتی جنوب والنسیا خواهد بود و وابسته به گارد ملی ونزوئلا است در این ناحیه مستقر خواهد شد.

مادورو اظهار داشت: اگر بخواهیم بگوییم در یک نقطه از کشور، رویا و آرزوی فرمانده ما "هوگو چاوز" برآورده شد، همینجا در "والنسیا" است که شهرهای خوشبختی و صلح در قالب "ماموریت بزرگ مسکن" ساخته شد.


رئیس‌جمهور ونزوئلا افزود: بابت این عملیات و موفقیت بزرگ می‌خواهم از شرکت‌های ایرانی و جمهوری اسلامی ایران تشکر کنم و به آنها تبریک بگویم. وی در همین رابطه اضافه کرد: به شما اعلام می‌کنم که منابع لازم را برای ادامه کارتان تصویب کرده‌ایم و بلافاصله فاز دوم و سوم شهر بزرگ چاوز و ساخت بیش از یازده هزار و پانصد واحد مسکونی جدید آغاز خواهد شد.

ساخت سه شهرک با جمع ده هزار و هشتصد واحد مسکونی، ساختمان‌های جنبی، شهرسازی و زيرساخت‌های شهری در سه منطقه مختلف كشور ونزوئلا در کمتر از دو سال به پایان رسیده و در نوع خود رکوردی قابل افتخار محسوب می‌شود.

ونزوئلا از سالها پیش و در چارچوب تحقق آرمان‌های انقلاب بولیواری خود، برای رسیدگی به نیازهای اقشار محروم جامعه و استقرار عدالت در کشور، دستور اجرای طرح "ماموریت بزرگ مسکن" را صادر کرد. خانه‌های ساخته شده در قالب این ماموریت، اغلب به همه وسایل و امکانات اولیه زندگی مجهز هستند و بدون هیچ هزینه‌ای به خانواده‌های نیازمند اعطا می‌شود.

دولت چاوز برای اجرای این ماموریت، از شرکت‌های متخصص در کشورهای دوست خود یاری خواست و در همین راستا، چند شرکت بزرگ ایرانی به ساخت واحدهای مسکونی انبوه در ونزوئلا روی آوردند.

در همین رابطه، چندی پیش رئیس هیئت مدیره انجمن صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی ایران اظهار داشت ‌ساخت‌وسازهای شرکت‌های ایرانی در ونزوئلا تماما با سرمایه و پول دولت همان کشور بوده است و لذا می‌توان گفت که سرمایه‌گذاری شرکت‌های ایرانی صفر است.

منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: