برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۹۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۸
چای ملایم و آرامبخش از گل ها درست شده است ، چای بابونه می تواند برای بی خوابی درمان موثری باشد.
سیمرغ: چای می تواند در درمان بیماری ها نقش زیادی داشته باشد.

چگونه یک چای گیاهی انتخاب کنیم؟
زمانیکه نوبت به انتخاب یک چای گیاهی می رسد ، هم دیکسون و هم بیکون موافقند که بسیاری مهم است که به دنبال محصولی غنی باشید که از مواد اولیه با کیفیت بالا تولید شده باشد. اگر شما چای را بخاطر مزایای دارویی آن می نوشید پس قطعا به دنبال چای ای هستید که تمامی روغن های حیاتی را در خود داشته باشند. و برای اینکه تمامی مزایا و فواید این چایی گیاهی به شما برسد مطمئن شوید که آنقدر چای را دم کرده اید یا تی برگ ها را آنقدر در آب داغ خیسانده اید – در برخی موادرد ، این زمان به 10 تا 15 دقیقه می رسد تا تمامی خواص سالم آن از داخلش بیرون آید.
هر زمان که شما چیزی می خورید به بدن تان بلوک های ساختمانی لارم برای ساختن هورمون ها و بافت های آن می دهید. دیکوسن می گوید : اگر هر روز چای بنوشید می توانید تمامی تغییرات قابل توجه را در خلق و خو ، پوست ، حس و انرژی خود ببینید.

در این قسمت چندین نوع چای گیاه معجزه آسا برای شما به عنوان نمونه آورده ایم. اینها چای های معمولی هستند که بیشتر در بین مردم رواج دارند. از امتحان کردن چیزهای تازه هراس نداشته باشید!

1 - چای نعناع (Peppermint tea)
کالین هوسکا پیشنهاد می کند که چای نعناع بنوشید برای خارج شدن گازهای شکمی و نفخ ، برای آزاد سازی اسپاسم های ماهیچه ای نیز می توانید از این چای میل کنید. همچنین این چای برای تهوع بدون استفراغ نیز خوب است همچنین برای بالا بردن دمای بدن و طبیعی ساختن دمای آن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اگر سوء هاضمه یا سوزش معده مشکل شماست دیکوسن پیشنهاد می کند از نوشیدن نعناع با یکدیگر بپزهیزید. چای نعناع می تواند از گیاه تازه که از باغچه کنده شده باشد نیز درست شود و یکی از آسان ترین سبزیجات برای رشد و پرورش است.

2 - چای زنجبیل (Ginger tea)
دیگر چای بسیار مفید برای سلامتی زنجبیل است که می تواند برای جلوگیری از تهوع ، استفراغ و دردهای شکمی و بیمارهای حرکتی مورد مصرف قرار گیرد. یک تکه ریشه زنجبیل بردارید و به مدت 10 تا 15 دقیقه در آب داغ آن را دم کنید و بعد از آن چای زنجبیل شما آماده است- سپس کمی آب لیمو ترش تازه و عسل به آن اضافه کنید اگر سرما خورده اید که روش موثری برای مبارزه با میکروب هاست. بیکون نیز پیشنهاد می کند که چای را از پودر زنجبیل نیز می تواند درست کنید.

3 - چای بابونه (Chamomile tea)
چای ملایم و آرامبخش از گل ها درست شده است ، چای بابونه می تواند برای بی خوابی درمان موثری باشد. همچنین برای سوء هاضمه بعد از صرف غذا نیز کاربرد دارد. هوسکا پیشنهاد می کند که بابونه در برخی مواد برای درمان سرفه و برونشیت نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد زمانیکه شما سرما خورده اید و یا تب دارید یا آن را برای التهاب دهان قرقره می کنید. مراقب باشید که آن را خوب دم کنید که همه خواص خود را در خود حفظ کند.

4 - چای بادرنجبویه (Lemon balm tea)
این گیاه براحتی رشد و پرورش می یابد و برای اعصاب و روان به کار می رود. برای درمان آه های سرد زمستانی مفید است . دیکوسن م یگوید همچنین می تواند تمرکز را تقویت کند. او اضافه می کند که بارنجبویه برای کودکان نیز چای مناسبی است و از کابوس های شبانه در آنها جلوگیری میکند به شرطی که آن را قبل از رفتن به رختخواب بنوشند. این گیاه می تواند برای چای سرد نیز مورد استفده قرار گیرد و با کمی لیمو یا شربت افرا مناسب است.
    
6 - چای گل سرخ ( Rosehip tea )
گل سرخ میوه بوته رز است و یکی از بهترین منابع گیاهی برای ویتامین C است که نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. همچنین این ویتامین برای پوست و سلامت بافت ها و عملکرد آدرنال نیز مفید است. دفعه بعد که نیاز به چای یا خوراکی برای تغییر خلق و خوی خود داشتید از دم کرده گیاه گل سرخ استفاده کنید.

7 - چای قاصدک ( dandelion tea )
هنگامیکه به عنوان چای مورد استفاده قرار می گیرد خارشیر یا قاصدک تصفیه کننده های کبد هستند. آنها به کبد کمک م یکنند که احیا شده و ظرفیت بیشتری داشته باشد. هوسکا می گوید:"همچنین آنها به تولید بایل نیز کمک می کنند که به فرایند هضم ما کمک می کند.

 

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: