برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۹۲۷۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۷
رستگار:
رییس فدراسیون جودو دلایل لغو اردوی قزاقستان و مسائل پیرامون بازگشت دوباره رودکی به تیم ملی را تشریح کرد.
محمدعلی رستگار در مورد لغو کمپ تمرینی مشترک در قزاقستان، اظهار کرد: برای حضور در این کمپ یک ارتباط شفاهی برقرار شده بود و ایمیلی را ارسال کردند که به صورت ویژه از ایران دعوت کردند. ما هم اقدامات لازم را انجام دادیم، اما چون این ارتباط دیر برقرار شده بود، امکان اعزام وجود نداشت.

وی افزود: برای این اعزام مجوز شورای برون مرزی گرفته شد و مکاتبات لازم انجام گرفت، اما پروسه گرفتن ویزای قزاقستان یک هفته‌ تا 10 روز طول می‌کشد و در واقع به همین دلیل به گرفتن ویزا نرسیدیم. در میان کشورهای آسیای میانه زمان گرفتن ویزای قزاقستان از همه کشورها طولانی تر است.

رستگار در پاسخ به این سوال که بحث جلسه میراسماعیلی و رودکی چه بوده و آیا رودکی تصمیم به بازگشت تیم ملی را دارد؟ گفت: طبق آخرین گزارشی که به من داده‌اند قرار شده او تمرینات سبکی را انجام دهد و در تست پزشکی شرکت کند تا ببینیم وضعیت پای او به چه شکل است. اگر بشود مراحل آماده سازی را به شکل مطلوبی انجام دهد ما می‌توانیم حضورش در بازی‌های آسیایی را مطالعه کنیم.

رییس فدراسیون جودو در پاسخ به این سوال که زمان این تست پزشکی چه زمانی است؟ افزود: برای انجام این کار فعلا فرصت داریم. فکر می‌کنم 10 تا 12 روز دیگر این کار انجام شود. باید تمرینات سبکی صورت بگیرد. نظر پزشک را بدانیم ، تست پزشکی بگیریم، وضعیت انگیزشی او را بسنجیم و بعد از آن وضعیت کلی او مشخص شود.

رستگار در پاسخ به این سوال که آیا ورزشکاری که بیش از دو سال از تمرینات دور بوده می‌تواند در مدت کمتر از دو ماه برای حضور موفق در بازی‌های آسیایی آماده شود؟ گفت: در سایر اوزان این کار نشدنی و محال است، اما در سنگین وزن که فیزیک بدنی می‌تواند تاثیر زیادی در نتیجه‌گیری داشته باشد، این کار شدنی است. اگر مشکل جسمانی خاصی وجود نداشته باشد، سیستم‌ تنفسی ورزشکار تقویت شود، فیزیک بدنی خوب برخوردار و فرد با تجربه‌ای باشد می‌تواند به آمادگی نسبی برسد.

رستگار در در پاسخ به این سوال که در اعزام جودوکاران به بازی‌های آسیایی اینچئون ابهام وجود داشت؟ گفت: این که در اعزام جودوکاران هاله‌ای از ابهام وجود داشت تعبیر غلطی است. با توجه به جلسات متعددی که با شهنازی داشتیم اعلام کرده که پنج جودوکار اعزام می‌شوند که این مساله با در ابهام بودن اعزام جودوکاران اوزان 81 و 100 کیلوگرم همخوانی ندارد. فکر می‌کنم منظور این بوده که وضعیت این دو وزن بهتر از بقیه اوزان است.

وی ادامه داد: هنوز جلسه نهایی را با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نداشتیم تا ترکیب نفرات نهایی اعزامی به اینچئون را مشخص کنیم. زمان این جلسه را مسئولان کمیته ملی المپیک اعلام خواهند کرد.

رییس فدراسیون جودو در مورد اعزام پنج جودوکار به اینچئون نیز گفت: موضوع اعزام پنج نفر هم از آنجا نشات گرفت که مسابقات تیم به تیم پنج نفره انجام می‌شود و در جلسات توضیح دادیم که اگر قرار باشد در مسابقات تیمی شرکت کنیم باید پنج نماینده داشته باشیم. ما در این جلسات توضیح دادیم که در رقابت‌های تیم به تیم در مسابقات دو سال قبل برای کسب مدال برنز باختیم و نزدیک به مدال بودیم.
رییس فدراسیون جودو در حالی دلایل لغو کمپ تمرینی قزاقستان را پروسه طولانی مدت گرفتن ویزا عنوان کرد که آرش میراسماعیلی، نایب رییس فدراسیون که هم اکنون در روسیه به سر می برد کم کاری سفارت قزاقستان در ایران را دلیل لغو سفر اعلام کرده است.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: