برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۹۱۲۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۸
گزارش‌های خبری حاکی از آن است لاشه هواپیمای مسافربری خطوط هوایی الجزایر که با ۱۱۶ سرنشین در مسیر بورکینافاسو به الجزیره ناپدید شده بود در کشور مالی پیدا شده است.
 مسئولان برج مراقبت ارتباط خود با هواپیما را ساعتی پس از شروع پرواز و پس از آن که خلبان از وقوع طوفانی شدید خبر داد، از دست دادند.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه در پی وقوع این سانحه هوایی نیز اعلام کرد: نیروهای نظامی در مسیر محل وقوع حادثه در 50 کیلومتری از مرز بورکینافاسو هستند تا امنیت آن منطقه را تامین کنند.

همچنین در اطلاعیه دفتر ریاست جمهوری فرانسه آمده است که این هواپیما به طور کامل متلاشی شده هرچند جزئیات بیشتری از آن منتشر نشده است.

یکی از مقامات بورکینافاسو نیز در توضیحاتی گفت: در ابتدای وقوع این حادثه هیچ اطلاعاتی در مورد سرنوشت سرنشینان این هواپیما وجود نداشت اما با تلاش تیم‌های جستجوگر بقایایی از جسد مسافران و لاشه هواپیما که متلاشی و سوخته شده بود، پیدا شد.

گفته شده است در بین سرنشینان این هواپیمای مسافربری 51 شهروند فرانسوی نیز بوده‌اند.

رییس جمهوری فرانسه با ابراز همدردی با خانواده قربانیان این حادثه هوایی گفت: واحدهای نظامی این کشور به محل حادثه اعزام شده‌اند تا از امنیت آن حفاظت کرده و شواهد بیشتری جمع آوری کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، ارتش بورکینافاسو توانست روز گذشته (پنج شنبه) محل سقوط این هواپیما را شناسایی کند.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی