برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۸۶۱۹
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۶
نصیرزاده تشریح کرد
سرپرست کمیته تدوین مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: در قالب آیین‌نامه جدید بار کمیته انضباطی خیلی سبک شده و به جای اصلی خودش برگشته است.
هوشنگ نصیرزاده گفت: 521 بند، 90 ماده و 9 تبصره برای آیین‌نامه انضباطی تدوین شده که با ذکر تمام جزئیات در اختیار تمام استان‌ها قرار داده شده است.

وی ادامه داد: در این خصوص اگر تماشاگران شعار غیر وزرشی دهند بازی پشت درهای بسته برگزار می‌شود و چیزی به نام کسر امتیاز دیگر وجود ندارد.

نصیرزاده تصریح کرد: هر کس قبل، در هنگام و یا بعد از بازی به داور بازی اعتراض و تهمت بزند، بلافاصله یک ماه محروم می‌شود، حتی اگر اعتراض وارد باشد حق ندارد رسانه‌ای کرده و فقط باید کتبی اعلام کند.

وی یادآور شد: اگر کسی تشکیلات داوری را زیر سوال ببرد و داور را به جانب داری متهم کند سه ماه محروم می‌شود.

سرپرست تدوین مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال اذعان کرد: باید تمام مشکلات حوزه داوری را به فدراسیون کتبی بازگو کنند که این امر برای ایجاد امنیت داوران و صلابت مسابقات انجام شده است.

نصیرزاده ادامه داد: در این دوره از مسابقات هر بازیکن در ابتدا با سه کارت زرد، یک بازی محروم و بعد از آن با هر دو کارت زرد یک بازی محروم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اعتراض در میانه فصل برای صلاحیت بازیکن وجود ندارد، اظهارکرد: اعتراض به حضور بازیکن در رقابت‌های لیگ که مشکلی داشته باشد باید قبل از آغاز بازی‌ها باشد، به محض شروع رقابتها هیچ شکایتی پذیرفته نمی‌شود.

سرپرست کمیته تدوین مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: اعتراض در میانه لیگ فقط به بازیکن محروم داخل زمین یا سه اخطاره و دو اخطاره داخل زمین است و این شکایت نیز تا دو ساعت بعد از بازی قبول است و بعد از آن نیز غیر قابل قبول است.

وی یادآور شد: دلیل این امر این است که جزء معدود کشورهای جهان بودیم که قهرمان در شهرستان‌ها گاهی با اعتراض مشخص می‌شد.

نصیرزاده اذعان کرد: مسائل خارج زمین بر عهده کمیته اخلاق، اختلاف بازیکن و باشگاه در قرار داد برعهده شورای حل اختلاف و عدم حضور تیم‌ها یا قطع مسابقه به دلیل باران یا قطع برق بر عهده کمیته مسابقات است.

سرپرست کمیته تدوین مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: بار کمیته انضباطی خیلی سبک شده و برگشته به جای اصلی خودش، کمیته انضباطی فقط درگیری‌ها و تخلفات داخل زمین را بر عهده دارد.

نصیرزاده با اشاره به اینکه با اجرای قوانینی جدی خیلی مدرن می‌شویم و به اروپا نزدیک می‌‍‌شویم، افزود: با اجرای قوانین جدید، لیگ امسال خیلی بهتر خواهد شد و دیگر اعتراض به داوری نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: آیین‌نامه انضباطی ما 20 درصد قوی‌تر از آیین‌نامه فیفا است و در این آیین‌نامه ما حتی بومی‌سازی نیز کرده‌ایم.

نصیرزاده با اشاره به اینکه در کمیته داوران نیز تغییراتی داشته‌ایم، گفت: در قالب این تغییرات در کمیته داوران برگزاری دوره‌های داوری درجه 3 و درجه 3 به 2 را خود استان‌ها برگزار و کارت نیز صادر می‌کنند و دیگر نیازی نیست به فدراسیون ابلاغ و کارت صادر شود در حالی که در دیگر کشورها حتی درجه یک هم به فدراسیون نمی‌رود.

نصیرزاده با بیان اینکه هر کس بخواهد بدود باید خود را سبک کند و فدراسیون فوتبال خود را سبک می‌کند تا خوب بدود، یادآورشد: معنی نمی‌دهد که تمام کارتها در تهران صادر شود. اعضای دپارتمان داوری فدراسیون بیشتر از اعضای دپارتمان در فیفا است.

وی افزود: فدراسیون سالی 34 هزار مسابقه دارد و فدراسیون ایران جزء فدراسیون‌های دارای بسیار مسابقه است و همین می‌طلبد که گاهی افراد زیادی در سیستم باشد.

سرپرست تدوین مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: در فوتبال رده‌های پایه است که می‌توان برای آینده زمینه‌سازی کرد و اثرات آن نیز خیلی زود ظاهر نمی‌شود و حداقل 5 سال زمان می‌خواهد.بعد از ظاهر می‌شود. در آیین‌نامه نقل و انتقالات آمده که باشگاه‌های حرفه‌ای می‌توانند آکادمی داشته باشند و همین باشگاه‌ها نیز می‌توانند با بازیکنان زیر 18 سال قرار داد سه ساله ببندند.

وی افزود: استان‌هایی که مانند خراسان جنوبی که باشگاه حرفه‌ای ندارد می‌توانند مدارس فوتبال راه‌اندازی کنند که این مدارس می‌توانند همان ویژگی‌های آکادمی را داشته باشند.

نصیرزاده اظهارکرد: هیات‌های فوتبال نماینده فدراسیون فوتبال هستند و می‌توانند آکادمی فوتبال را داشته باشند و در واقع زمانی که فدراسیون فوتبال خود نیز آکادمی دارد این به این معنا است که هیات‌های فوتبال می‌توانند داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تکنولوژی فوتبال از راه دریا وارد شده است، افزود: از طریق انگلیسی‌‎هایی که در مسجد سلیمان حضور داشته اولین بار از بندرعباس و آبادان فوتبال را وارد ایران شده است.

سرپرست تدوین مقررات حقوقی فدارسیون فوتبال تصریح کرد: استعداد فوتبال در مناطق شرق کشور کمتر وجود دارد.

نصیرزاده ادامه داد: در حال حاضر در فوتبال دنیا نیز تیم‌های قهرمان جام جهانی به دریا راه دارند و خراسان جنوبی چون به دریا راه ندارد استعداد فوتبال اینجا کمتر است در این استان علاقمند زیاد است.

وی با اشاره به اینکه علاقمندان زیادی در این استان وجود دارد که اگر مستعد باشند تک ستاره هستند، اظهارکرد: در فوتبال خراسان جنوبی عده‌ای هستند که زحمت می‌کشند و هرچه بیشتر سرمایه‌گذاری کنید آثار و تبعات آن 5 سال بعد نمایان می‌شود.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: