برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۸۳۰۶
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۴
این لنز هوشمند از طریق اشک چشم، قند خون را در هر ثانیه اندازه‌گیری می‌کند و تمام اطلاعات به پزشک مورد نظر ارسال می‌شود.
 گوگل و شرکت داروسازی نوآرتیس با همکاری هم در حال توسعه لنز هوشمند برای بیماران دیابتی هستند؛ این لنز قند خون فرد دیابتی را اندازه‌گیری می‌کند.

ALCON یکی از شرکت‌های داروسازی نوآرتیس است که در حال توسعه لنز هوشمند برای بیماران دیابتی است؛ این کار با توافق دو گروه برای بهره‌برداری فناوری در زمینه پزشکی انجام می‌شود.

لنزهای متصل برای دیابتی‌ها+تصاویر

این میکرو لنز حسگرهوشمند میزان قند خون حامل را اطلاع رسانی می‌کند؛ در واقع افراد مبتلا به دیابت می‌توانند هر روز چند بار میزان قند خون خود را ارزیابی کنند، این کار اول با لمس کردن بعد قطره‌ای از خون روی نوارتست قرار می‌گیرد سپس در یک درایو گذاشته می‌شود تا میزان قندخون مشخص شود.

این لنز هوشمند از طریق اشک چشم، قند خون را در هر ثانیه اندازه گیری می‌کند و تمام اطلاعات به پزشک مورد نظر ارسال می‌شود؛ دارای یک تراشه متصل به یک حسگر گلوکز کوچک است که بین دو لایه از مواد قرار می‌گیرد که باعث تماس آن با لنز می‌شود.

لنزهای متصل برای دیابتی‌ها+تصاویر

این لنز دارای یک سیستم نور LED است و هنگامی که قند از حد تجاوز کند می‌تواند به کاربر هشدار دهد؛ در صورتی که میزان قند بسیار کم یا بسیار زیاد باشد قادر است ضعف بدن یا به حالت اغما رفتن را گزارش کند؛ در نتیجه نقش پیشگیرانه دارد.

شرکت نوآرتیس نیز با استفاده از این تگ‌های هوشمند برای کمک به افراد مبتلا به پیرچمشی که مشکل خواندن بدون عینک دارند استفاده کرده است.

تعداد افراد مبتلا به دیابت به سرعت در حال رشد است؛ با توجه به فدراسیون بین المللی دیابت در سال 2012، 371 میلیون نفر مبتلا به این بیماری شدند که 4 میلیون و هشتصد هزارنفر آنان فوت کردند. این تعداد در سال 2013 به 5 میلیون و صد هزار نفر افزایش یافت؛ براساس این برآوردها در سال 2035 این بیماری بر روی 592 میلیون نفر تاثیر خواهد گذاشت.

«بابک پرویز» و «برایان اوتیس» نویسندگان این پروژه گفتند: ما همیشه تمایل داشتیم بر روی پروژه‌های عجیب کار کنیم.

خیلی کارها و آزمایشات باید انجام شود تا بیماران بتوانند از این لنزها استفاده کنند.

لنزهای متصل برای دیابتی‌ها+تصاویر

لنزهای متصل برای دیابتی‌ها+تصاویرلنزهای متصل برای دیابتی‌ها+تصاویر

لنزهای متصل برای دیابتی‌ها+تصاویر

لنزهای متصل برای دیابتی‌ها+تصاویر
لنزهای متصل برای دیابتی‌ها+تصاویر

منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: