برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۷۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۳ - ۲۲:۴۷
فیلیپ هاموند که پیش از این سمت وزارت دفاع انگلیس را بر عهده داشت در پی تغییرات گسترده در کابینه دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس شد.
  فیلیپ هاموند که پیش از این سمت وزارت دفاع انگلیس را بر عهده داشت در پی تغییرات گسترده در کابینه دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس شد.

رویترز نوشت: در پی تغییرات گسترده در کابینه انگلیس دیوید کامرون فیلیپ هاموند را به عنوان وزیر خارجه جدید منصوب کرد.

هاموند پیش از این وزیر دفاع بود. ویلیام هیگ بامداد امروز خبر برکناری خود را از وزارت خارجه بریتانیا اعلام کرد و قرار است سمت هماهنگ کننده امور کابینه انگلیس در مجلس عوام را عهده دار شود.

دیلی‌تلگراف پیش از این نوشت دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس به منظور کسب آمادگی برای انتخابات آتی پارلمانی این کشور، کاهش انتقادات و خاصه جلب آرای رأی‌دهندگان زن این کشور 14 تن از اعضای کابینه خود را تغییر داد.

فیلیپ هاموند 59 ساله از سال 2011 پست وزارت دفاع این کشور را عهده‌دار شده بود. وی پیشتر و در سال 1997 به عنوان نماینده منطقه رانی‌ید و ویبریدج وارد مجلس عوام این کشور شد.

وی در سال 2005 به عنوان وزیر سایه کار و بازنشستگی منصوب شد و تا سال 2007 در این سمت بود. در آن سال با تغییرات صورت گرفته وی تصدی سمت وزیر سایه خزانه‌داری را عهده‌دار شد.

پس از تشکیل دولت ائتلافی این کشور در سال 2010 به عنوان وزیر حمل و نقل به عضویت کابینه این کشور درآمد و پس از کناره‌گیری لیام فاکس در سال 2011 تصدی پست وزارت دفاع را عهده دار شد.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: