برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۷۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۳ - ۰۳:۳۰
یک متخصص پوست و زیبایی در کردستان، با اشاره به اینکه بیماری‌های مختلفی از طریق استخرهای عمومی منتشر می‌شوند، گفت: رعایت بهداشت فردی دقیق و کامل در استخرها می‌تواند مانع بروز بسیاری از بیماری‌های ناشی از حضور در استخرهای عمومی شود.
دکتر زهرا رمضانی اظهار کرد: بیماری‌های منتقله مختلفی از جمله تب تیفویید، اسهال، عفونت چشمی، لیپتوسپیروزیس، کرم‌های حلقوی، عفونت‌های پوستی، بیماری خارش، عفونت‌ سینوس‌ها، عفونت گوش و گلو می‌تواند از یک فرد بیمار به سایرین منتقل شود.

وی افزود: عفونت‌های ویروسی و قارچی مانند عارضه خارش پای شناگران، عفونت چشم، گوش، گلو و بینی، عفونت‌های بخش فوقانی دستگاه تنفس و عفونت‌های روده‌ای از دیگر مشکلات استخرهای عمومی هستند.

این متخصص پوست و زیبایی ضمن تأکید بر استفاده از توالت و بهره‌گیری از دوش آب گرم و صابون قبل از ورود به استخر، گفت: از خوردن، آشامیدن و جویدن آدامش در محدوده استخر اکیداً خودداری شود.

وی تصریح کرد: خوردن آب استخر به علت آلودگی میکروبی و شیمیایی چه عمدی و چه سهوی، خطرناک است و باید از آن پرهیز کرد.

رمضانی با اعلام اینکه عدم شستشوی موها پس از شنا منجر به صدمه زدن به موها خواهد شد، ادامه داد: گرما و آفتاب تابستان نیز موجب تشدید صدمات و خشکی مو خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید قبل از ورود به استخر بدن را با یک شوینده مناسب شستشو داد، خاطرنشان کرد: بعد از دوش گرفتن و قبل از ورود به محدوده استخر، حتماً باید از حوضچه‌های ضدعفونی عبور کرد.

این متخصص پوست و زیبایی در پایان بر استفاده شناگر از وسایل اختصاصی شنای خود تأکید کرد.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: