برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۷۵۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۳ - ۲۰:۴۰
"مربی‌های داخلی هیچ چیز بلد نیستند و فقط ادعا دارند، باید به سراغ مربی خارجی خوب برویم تا مربیان ما هم چیز یاد بگیرند!" شاید باور کردنی نباشد، اما یک برزیلی این حرف را زده است.
 پس از عملکرد ضعیف – بخوانید فاجعه بار – برزیل در جام جهانی خانگی‌اش سیل انتقادها و اعتراض‌ها از سوی هواداران فوتبال برزیل، کارشناسان، بازیکنان و مربیان به طرف این تیم و فدراسیون فوتبال برزیل سرازیر شد.

در همین اوضاع و احوال بود که برخی با به رخ کشیدن عملکرد سایر تیم‌های جام جهانی، نمک بر زخم برزیلی‌ها پاشیدند و داغ دلشان را تازه کردند.

رود گولیت هلندی از بازی ایران برابر آرژانتین مایه گذاشت و زیکو ، بازیکن اسطوره ای و مربی برزیلی هم تیم ملی کشورش را با ایران و الجزایر مقایسه کرده است.

زیکو گفته که مربیان کشورشان چیزی بلد نیستند. او معتقد است که فوتبال برزیل مربی تربیت نمی‌کند و از کسانی که خودشان چیزی بلد نیستند می‌خواهد که به سایرین فوتبال یاد دهند!

این روزها اظهار نظر هر بازیکن یا مربی برزیلی که درباره عملکرد این تیم در جام جهانی 2014 برزیل منتشر می‌شود نشان می‌دهد جوی در این کشور فوتبال خیز حاکم شده که حضور مربیان خارجی را یک نیاز برای فوتبال برزیل می‌داند.

فوتبال برزیل و مربی اروپایی؟! آیا چنین گزاره‌ای قابل تصور است؟ چه اتفاقی افتاده که برزیلی‌ها به صرافت استخدام مربی خارجی افتاده‌اند؟ ژوزه مورینیو، سرمربی جدید برزیل شود؟ آیا ممکن است؟ حقیقت این است که فدراسیون برزیل این پیشنهاد را به مربی پرتغالی چلسی داده است!

فوتبال برزیل به دنبال جذب یک مربی پرتغالی است که در دنیا به سیستم‌های دفاعی شهره است. برزیل با "ژوگو بونیتوی" معروفش می‌خواهد دفاع کردن یاد بگیرد، ولی در ایران، یک مربی پرتغالی دیگر به جرم اجرای سیستم‌های دفاعی در جام جهانی مورد غضب قرار می‌گیرد.

زیکو با فراغ بال از تیم ملی کشورش انتقاد می‌کند که چرا دفاع بلد نبود و چرا مثل ایران شجاعانه بازی نکرد. او گفته فوتبال کشورش به مربی‌های خارجی نیاز دارد چون مربیان داخلی فقط ادعا دارند.

زیکو راحت این حرف را می‌زند چون در کشورش "کانون مربیان" ندارند که علیه مربی خارجی موضع بگیرد. اگر این طور بود حتما کانون مربیان برزیل علیه "زیکو" و اعتقاداتش یک بیانیه صادر می‌کرد.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها