برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۷۵۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۵
جدایی نکونام از استقلال، احتمالا به نفع قلعه‌نویی و تیمش تمام می‌شود.
مدیرعامل استقلال هفته گذشته رسما اعلام کرد جواد نکونام در لیست قلعه‌نویی نیست و قصد همکاری مجدد با کاپیتان استقلال را ندارند. شاید در نگاه اول به نظر برسد مشکلات قلعه‌نویی و نکونام راه بازگشت کاپیتان تیم ملی را به استقلال بسته است، اما آمار نشان می‌دهد نبود نکونام به نفع استقلال و قلعه‌نویی است. امید ابراهیمی که جای نکونام را در لیست استقلال گرفته در لیگ برتر از نکونام آمار بهتری دارد و آبی پوشان در نبود کاپیتان تیم ملی بهتر نتیجه گرفته‌اند.
 
نکونام در لیگ دوازدهم و 21 هفته ابتدایی لیگ سیزدهم بازیکن استقلال بود. او در این یک سال و نیم مجموعا 44 بازی برای استقلال انجام داد، 5 گل زد و 3 پاس گل برای هم تیمی‌هایش ساخت.

امید ابراهیمی در همین مدت 52 بار برای سپاهان به میدان رفت و فقط 3 بازی تیمش را از دست داد. ابراهیمی با زدن 11 گل در این 52 بازی آمار گلزنی خوبی هم دارد اما نتوانسته هیچ پاس گلی برای هم تیمی‌هایش بسازد.
 
نکته جالب، تاثیر نکونام در نتایج استقلال است. بازیکن سابق اوساسونا که به زودی 34 ساله می‌شود در لیگ دوازدهم میانگین 1.88 امتیاز و در لیگ سیزدهم 1.52 امتیاز از هر بازی با استقلال بدست آورد.

استقلالی‌ها در بازی‌هایی که او بخاطر مصدومیت یا چند کارته بودن غایب بود نتایج بهتری می‌گرفتند. استقلال در لیگ دوازدهم 7 بازی که نکونام را نداشت 5 برد، یک مساوی و یک باخت بدست آورد و میانگین بسیار خوب 2.28 امتیاز از هر بازی را بر جای گذاشت.

در لیگ سیزدهم، آمار استقلال بدون نکونام بهتر هم شد و آن‌ها در 4 غیبت او سه برد و یک مساوی، یعنی میانگین 2.5 امتیاز از هر بازی را بدست آوردند.
 
با توجه به اینکه ابراهیمی در لیگ دوازدهم دو بازی و تا هفته بیست و یکم لیگ سیزدهم فقط یک بازی را از دست داده است، آمار سپاهان در نبود او چندان قابل استناد نیست. زردپوشان اصفهانی در این فصل و نیم در نبود ابراهیمی یک برد و دو مساوی کسب کردند.

از هفته بیست و یکم تا سی‌ام لیگ سیزدهم هم ابراهیمی یک بازی مقابل داماش را غایب بود و در بقیه بازی‌ها به میدان رفت.
 
مقایسه آمار نکونام و ابراهیمی در 34 هفته لیگ دوازدهم و 21 هفته ابتدایی لیگ سیزدهم

منبع: فرارو
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: