برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۶۳۵۰
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۱
هر چند اتهاماتی که به امیر قلعه‌نویی درباره مافیا و تبانی با بازیکنان تیم‌های مقابل زده می‌شود هیچ گاه اثبات نشده است اما نام سرمربی آبی‌پوشان با فساد در فوتبال ایران گره خورده است.
  امیر قلعه‌نویی همیشه متهم به این بوده که با کمک گرفتن از عوامل غیر فوتبالی موفق به کسب قهرمانی‌های متعدد در لیگ برتر شده است اما تا به امروز حتی یک مدرک نیز علیه او رو نشده تا مخالفان و منتقدان او بتوانند به آن استناد کنند.

با این حال اطرافیان سرمربی آبی‌پوشان مورد انتقاد شدید حتی هواداران و طرفداران استقلال و این مربی قرار دارند. افرادی که گفته می‌شود معاشرت با آنها در شأن قلعه‌نویی نیست. یکی از این افراد "م.ع" معروف بود که با وجود منشوری بودن، مورد حمایت شدید سرمربی استقلال قرار داشت.

ظاهرا آقای "ع" که متولد تبریز است در زمانی که قلعه‌نویی، سرمربی تراکتورسازی بود به کارهای او رسیدگی می‌کرد و این موضوع باعث شد تا مورد اعتماد امیر قلعه‌نویی قرار بگیرد.

گفته می‌شد این فرد از بازیکنان جوان و همچنین بازیکنانی که از دوران اوج خود فاصله گرفته‌اند و می‌خواهند به استقلال بیایند مبالغ هنگفتی دریافت می‌کرده تا زمینه حضور آنها را در تیم پرطرفدار پایتخت فراهم کند.

حتی جداﯾﯽ ﻧﮑﻮﻧﺎم از اﺳﺘﻘﻼل نیز ﺑﻪ ﻧﺎم "م.ع" نوشته شد. اﺧﺘﻼف میان نکونام و قلعه‌نویی ریشه در همان فصل ابتدایی حضور کاپیتان تیم ملی در استقلال داشت. جایی ﻛﻪ ﻧﻜﻮﻧﺎم در ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ‌اي ﺗﻨﺪ، رﻓﯿﻖ ﻗﻠﻌﻪ ﻧﻮﻳﻲ یا همان "م.ع" را مورد انتقاد شدید قرار داد.

آن زمان گفته می‌شد این شخص از نکونام طلب پول کرده که با برخورد شدید او مواجه شده است. گفته می‌شد نیمکت نشینی نکونام در هفته هجدهم لیگ دوازدهم مقابل آلومینیوم نیز به خاطر همین شخص بوده است و "م.ع" می‌خواسته به کاپیتان تیم ملی ثابت کند تا چه حد در استقلال نفوذ دارد!

از آخرین نمونه‌هایی که گفته می‌شد پول زیادی را به "م.ع" پرداخته‌اند ایمان موسوی و مهدی نظری بودند و کسی هم که باعث شد امیر قلعه‌نویی به یکباره قید مشاور محبوبش را بزند همین مهاجم سابق فجر سپاسی بود که فصل کابوس‌واری را در استقلال پشت سر گذاشت. این بازیکن 24 ساله در لیست خرید امیر قلعه‌نویی قرار داشت اما او برای حضور در جمع آبی‌پوشان 200 میلیون تومان از قراردادش را به "م.ع" می‌پردازد.

موضوعی که به گوش سرمربی استقلال می‌رسد. قلعه‌نویی که پیش از آن، شایعات مبنی بر پول گرفتن مشاور خود از بازیکنان را باور نمی‌کرد این بار با مستندات محکمی روبرو می‌شود و او را با برخوردی بسیار بد از تیم بیرون می‌اندازد.

او چندین و چند بار با قلعه‌نویی تماس می‌گیرد تا بتواند با عذرخواهی و دلجویی به تیم برگردد اما ژنرال آبی‌پوشان جواب او را نمی‌دهد. "م.ع" نیز با یکی از بازیکنان تماس می‌گیرد و از او خواهش می‌کند نزد قلعه‌نویی وساطت کند اما سرمربی استقلال نمی‌پذیرد.

بدین ترتیب "م.ع" که به همراه عده‌ای دیگر بنا بر اعلام رسمی دبير هيئت رسيدگي به تخلفات حرفه‌اي فوتبال به دليل نداشتن مجوز قانوني، حق دلالت، راهنمايي و معرفي بازيكن و مربيان را به باشگاه‌ها نداشت از سوی امیر قلعه‌نویی طرد شد تا دیگر جایی در فوتبال ایران نداشته باشد و حداقل یکی از شائبه‌های پررنگ فساد در فوتبال ایران از بین برود.

منبع: فرارو
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: