برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۵۴
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۷
چرا نباید وزیر دفاع پشت میکروفن قرار بگیرد؟ نه برای اینکه تهدیداتی را مطرح کند بلکه برای اینکه بگوید پاسخ می‌دهیم.

هشت صبح: یک ژنرال ارشد آمریکایی از شیوه برخورد باراک اوباما با موضوع توطئه قتل سفیر عربستان سعودی در واشنگتن توسط یک ایرانی انتقاد کرد و گفت که او نمی‌فهمد که چرا اوباما با این مسئله به عنوان یک پرونده کیفری داخلی رفتار کرد؟

به گزارش "هشت صبح" به نقل از سی ان ان، ژنرال جیمز ماتیس که آخرین سمتش فرماندهی نظامیان آمریکایی در منطقه خاورمیانه قبل از بازنشستگی در ماه ژوئن گذشته بود از شیوه رفتار رئیس جمهور آمریکا با پرونده برنامه ریزی یک ایرانی برای ترور سفیر عربستان سعودی انتقاد کرد و گفت: من این مسئله را درک نمی‌کنم که چرا رئیس جمهور اوباما به این مسئله، واکنش دیپلماتیک یا نظامی واضح و شفافی نداشت.

او در مصاحبه با سی ان ان در پاسخ به این سؤال که آیا به کاخ سفید پیشنهاد کرده بود برای مجازات ایران، گزینه‌های نظامی را در پیش بگیرد گفت: توصیه‌های من به کاخ سفید به هنگام کشف برنامه ترور سفیر عربستان سعودی، سری و محرمانه باقی می‌مانند.

این ژنرال بازنشسته آمریکا همچنین مدعی شد ترور سفیر عربستان سعودی در واشنگتن توسط مقامات ایرانی برنامه ریزی شده بود.

او با انتقاد از اینکه وزیر دادگستری آمریکا خبر دستگیری یک ایرانی متهم به برنامه‌ریزی و تلاش برای ترور سفیر عربستان و کشف این برنامه را اعلام کرد گفت: چرا نباید وزیر دفاع پشت میکروفن قرار بگیرد؟ نه برای اینکه تهدیداتی را مطرح کند بلکه برای اینکه بگوید پاسخ می‌دهیم.

وی افزود: دولت اوباما در واکنش به این حادثه، کوتاهی کرد. نمی‌دانم چرا دولت اوباما در برابر این حادثه، جدی برخورد نکرد.

دولت ایران بارها هر گونه ارتباط با منصور ارباب سیر شهروند ایرانی آمریکایی متهم به برنامه‌ریزی برای ترور سفیر عربستان سعودی در واشنگتن را رد کرده است.

منبع: هشت صبح
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: