برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۵۳۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۳ - ۰۲:۳۰
مسئول فرهنگی پیشین باشگاه‌های فولادماهان و گیتی پسند اصفهان اعلام کرد همه روزه ‌می‌گیرند، تا سالم بمانند و همچنین ورزش می‌کنند تا سلامت جسم و جان خود را تضمین کنند، پس این نشان می‌دهد روزه و ورزش برای سلامت انسان مفید است.
حجت الاسلام مجید قاسمی در مورد اینکه آیا روزه گرفتن روی فعالیت‌های ورزشی تاثیر منفی می‌گذارد، ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: اطبا و پزشکان توصیه‌ کرده‌اند که می‌توان در این ماه مبارک، ورزش‌های سبک انجام داد و یا زمان ورزش کردن را به زمان‌‎هایی که بین افطار و سحر وجود دارد، موکول کرد.

وی با اشاره به اینکه در تعالیم اسلامی هم گرفتن روزه و هم ورزش کردن برای سلامت انسان توصیه شده است، افزود: عمده گرفتاری‌ها و بیماری‌های انسان‌ها ماحصل بدخوری و کم تحرکی است، پس با روشی هنرمندانه می‌توان روزه و ورزش را با هم عجین کرد تا جسم سلامتی داشته باشیم.

مسئول فرهنگی پیشین باشگاه‌های فولادماهان و گیتی پسند اصفهان اضافه کرد: همانگونه که بزرگان دین‌ اعلام کرده‌اند "معده مرکز همه درد‌هاست". در ماه رمضان هم معده انسان‌ها بیشتر استراحت کرده و بیشتر جرپی‌ها و مواد زائد بدن دفع می‌شود. قطعا ورزش کردن هم به این موضوع کمک بیشتر خواهد کرد تا فرد به سلامت کامل جسم و جان دست یابد.

قاسمی ادامه داد: البته از نظر علمی هم باید گفت ورزش و روزه هر دو در یک جهت هستند و تناقض ندارند. همه روزه ‌می‌گیرند، تا سالم بمانند و همچنین ورزش می‌کنند تا سلامت جسم و جان خود را تضمین کنند، پس این نشان می‌دهد روزه و ورزش برای سلامت انسان مفید است.

وی همچنین اظهار کرد: برای دوری از رخوت جسم و پرورش روح نیاز به ورزش داریم و وقتی جسم سلامت نباشد، روح هم در سلامتی قرار ندارد.

مسئول فرهنگی پیشین باشگاه‌های فولادماهان و گیتی پسند اصفهان همچنین گفت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند:" ورزش برای جوانان برای لازم و برای میانسالان واجب است"، پس باید تاکید کرد ورزش مربوط به سن خاصی نیست. همچنین در اسلام هر گفته نشده که اگر پیر شدید، بروید و در جایی بشینید.

منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: