برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۴۲۷۱
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۳ - ۲۲:۲۸
عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس جزییات جلسه امروز اعضای کمیسیون عمران با معاون برنامه ریزی رئیس جمهور را تشریح کرد.
 عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس جزییات جلسه امروز اعضای کمیسیون عمران با معاون برنامه ریزی رئیس جمهور را تشریح کرد.

علی‌نعمت چاردولی عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: در این جلسه محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور برای ارائه گزارش از وضعیت پروژه‌های عمرانی کشور و اعتبارات تخصیص داده شده به سیل‌زدگان استان‌های شمالی کشور در کمیسیون حضور یافت و مطالبی در مورد پروژه‌هایی که نیازمند فاینانس هستند و یا از فاینانس خارجی استفاده کرده‌اند، ارائه داد.

وی در ادامه گفت: نوبخت همچنین گزارشی در باره نحوه تخصیص اعتبارات ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه که در خصوص اختصاص 38 هزار میلیارد تومان به پروژه‌های مختلف بویژه پروژه‌های عمرانی استان‌‌هاست، مطرح کرد و توضیحاتی در زمینه نحوه اعتبارات سیل‌زدگان استان‌های شمالی ارائه داد که طبق این گزارش مشخص شد اعتبارات به نسبت‌های مختلف اختصاص یافته و قول‌های داده شده به طور کامل محقق نشده است.

دبیر کمیسیون عمران افزود: براساس گزارش معاون رئیس جمهور حدود 243 پروژه عمرانی بالای 80 درصد پیشرفت داریم که دولت در تلاش است تا پایان سال اعتبار این پروژه‌ها به طور 100 درصد تخصیص یابند اما تاکنون 40 درصد اعتبارات این پروژه‌ها در مناطق سردسیر و 30 درصد اعتبارات پروژه‌ها در دیگر استان‌های اختصاص یافته است.

چاردولی ادامه داد: در مورد فاینانس هم قرار بود 85 درصد منابع مالی مورد نیاز اجرای پروژه‌ها از محل پولی که در چین داریم، تامین شود و 15 درصد هم به صورت ریالی از سوی دولت واریز شود که تاکنون این 15 درصد ریالی واریز نشده بود و امروز نوبخت اعلام کرد که این مبلغ هم واریز شد.

وی در پایان گفت: در جلسه امروز طرح مقررات استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم گیری در این باره به جلسه آینده موکول شد.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها