برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۴۲۲۰
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۶
گزارش تحلیلی-خبری هشت صبح
فوتبال کنونی ما فاصله زیادی با فوتبال روز دنیا دارد، با وجود پتانسیل بسیاری که درمیان جوانان تیم های ملی جوانان و نونهالان دیده می شود اما ما هنوز نتوانسته ایم جایگاه مناسبی را در رده بندی فیفا ازآن خود کنیم.
هشت صبح: بازی فوتبال ایران و آرژانتین علی رغم بازی جانانه و قدرتمند بازیکنان تیم ملی کشورمان با نتیجه صفر بریک به پایان رسید، پس از پایان این دیدار، سیل انتقادات مردم ایران به داور بازی و مسی که زننده تک گل آرژانتین بود روانه شبکه های اجتماعی شد، ایرانیان داور بازی را عامل شکست ایران دانسته و اورا متهم به ناداوری کردند.
 
البته کارشناسان داوری و فوتبال هم اتفاق نظردارند که داور این دیدار، ازحق ایران برای پرتاب ضربه پنالتی به راحتی عبورکرده و با اشتباه خود برد ایران درمقابل آرژانتن را به شکست مبدل کرده است، درواقع نادیده گرفتن ضربه پنالتی ازسوی داور در نتیجه بازی بسیارموثربود و اکنون به جای شادمانی آرژانتینی ها ایرانیان می توانستد خوشحال باشند و پیروزی تیم شان راجشن بگیرند اما بازی فوتبال همواره با مسایلی این چنینی روبرو بوده و خواهد بود دربسیاری از بازی های دیگر جام جهانی نیز انتقاداتی به داوری صورت گرفت و عملکرد داوران بسیاری زیرذره بین رفت و ایران تنها مورد آن نیست.

خوشحالی ازبازی ایران خوب است اما ذوق زدگی...

بازی بچه های تیم ملی هم دراین بازی واقعا قابل تقدیرو ستایش بود آنها باتمام توان درمقابل ستارگان آرژانتینی ایستادند و تا دقیقه 91 دروازه ایران ورود هیچ توپی را به داخلش تجربه نکرد، این بازی زیبا تبریک رییس جمهور کشوررانیز به دنبال داشت، دکترروحانی در پیام توییتری خود نوشت: یوزپلنگ‌های ما عالی بازی کردندواگرچه این نتیجه‌ شایسته آنها نبود اما تلاش فوق‌العاده‌ای کردند. 

ایستادگی بازیکنان ایران از چشم تیزبین کارشناسان فوتبال دنیا و بازیکنان مشهور جهان نیز دورنماند کریستین رونالدو درصفحه توییترش نوشت: تبریک می گویم، باور نکردنی بازی کردید. شما مستحق برد بودید.
 
بازی ایران و آرژانتین بردی برای ایران به همراه نداشت و سه امتیاز بازی به آرژانیتن رسید اما دراین شکست نقش داور بی تاثیر نبود ضمن اینکه بازی بازیکنان نیز قابل دفاع بود اما باهمه این تفاصیل، این شادی نباید مارا از نکته مهمی غافل کند؛بازی ایران درمقابل نیجریه و آرژانیتن دیدنی بود و ایران توانست بازی قابل قبولی دراین دودیدار داشته باشد، اما همچنان رتبه ایران در رده بندی فیفا 43 است که این نشان از عملکرد ضعیف مسئولان فوتبال کشور درسال های اخیردارد.

تیم ملی ایران نیاز به تغییرات ساختاری گسترده در بدنه و محتوایش دارد وباید بنیان های فوتبال ایران بررسی شده و ضعف و شکنندگی آن ترمیم شود، فوتبال کنونی ما فاصله زیاید با فوتبال روز دنیا دارد، باوجود پتانسیل بسیاری که درمیان جوانان تیم های ملی جوانان و نونهالان دیده می شود اما ما هنوز نتوانسته ایم جایگاه مناسبی در رده بندی فیفا راازآن خود کنیم.
ایستادگی بازیکنان ایران از چشم تیزبین کارشناسان فوتبال دنیا و بازیکنان مشهور جهان دورنماند، کریستین رونالدو درصفحه توییترش نوشت: تبریک می گویم، باور نکردنی بازی کردید، شما مستحق برد بودید


این موضوع واقعیتی تلخ است که بازی خوب بازیکنان مادردودیدارشان درانتها نتیجه ای راعایدفوتبال ایران نکرد و فقط درصورت برد ایران درمقابل بوسنی و شکست نیجریه دربرابر آرژانتین و بحث تفاضل گل، تیم ملی می تواند به دور دوم بازی های جام جهانی صعودکند.

ضمن اینکه مشکلات و مسایل گریبانگیر فوتبال ایران به همین جا ختم نمی شود،تیم ایران همچنان از سردرگمی و بی توجهی مسئولان فدراسیون  رنج می برد، هنوز و باوجود نتیجه خوب کی روش درجام جهانی مشخص نیست که پس ازاتمام بازی های جام جهانی قرارداد ایران با کی روش تمدید شود یانه ؟هنوز ماجرای فسادهای مالی در فوتبال تمام نشده و همچنان هم وضعیت تیم فوتبال نونهالان و جوانان ایران بی سروسامان است .
 
فوتبال ایران بیماراست این رانمی توان کتمان کرد و برای رهایی ازاین بیماری نیاز به همکاری و کمک همگان دارد تاتغییرو تحولی اساسی درآن ایجاد کند، جسم این بیمار چندسالی است به هرطبیبی که سپرده می شود بازهم رنجور مانده است و دوای درد آن برنامه ریزی مسئولان و وجدان بالای آن ها است.
 
 

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: