برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۳۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۹
رسانه های عراقی از آزادی یک روستا در کرکوک از لوث داعش و درخواست معاون رئیس جمهوری این کشور از آمریکا برای حمایت موثرتر از عراق خبر دادند.
یک منبع امنیتی در کرکوک اعلام کرد: نیروهای پیشمرگه روستای بشیر در جنوب کرکوک را از اشغال داعش آزاد کردند.

از سوی دیگر دفتر خضیر الخزاعی معاون رئیس جمهور عراق بیان کرد: خضر الخزاعی معاون رئیس جمهوری عراق با بریت مک ورک و استفان پکرافت در بغداد تحولات امنیتی و سیاسی را مورد رایزنی قرار داده است.

در بیانیه دفتر الخزاعی آمده است: در این دیدار تحولات امنیتی و سیاسی و راههای مقابله با خطر تروریسم و گروههای مسلحی که امنیت عراق و منطقه را تهدید می کنند مورد رایزنی قرار گرفت و الخزاعی از دولت آمریکا خواست که در جنگ با گروههای تروریستی همکاری قوی تری با عراق داشته باشد.

الخزاعی اعلام کرد: اوضاع در عراق نیاز به همکاری مفید و سریع میان عراق و آمریکا و همه دنیا برای مقابه با تروریسم و نابودی آن و حفظ و ثبات عراق و منطقه است.

وی از باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا خواست که دخالت کند و موضع روشن در قبال دخالت منفی برخی کشورها در امور عراق اتخاذ کند.

الخزاعی بیان کرد: ریاست جمهوری به اجرای قانون اساسی تمایل دارد و ملزم به مدتی که قانون اساسی برای برپایی جلسه پارلمان مشخص کرده، است و موعد اولین نشست را برای اتخاذ تفاهم میان گروههای سیاسی برای تشکیل دولت قوی مشخص خواهد کرد.

معاون وزیر خارجه آمریکا نیز بر حمایت آمریکا از عراق و حفظ امنیت و ثبات آن تاکید کرد.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: