برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۳۳۵۳
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۲
سیاست خارجی، همان سیاست داخلی است، حسن روحانی یک سال پیش با این شعار برای جلب نظر رای دهندگان تبلیغ می کرد که اگر بتواند به توافق هسته ای دست یابد، احتمال دارد که جمهوری اسلامی بتواند به زودی افزایش سرمایه گذاری (خارجی) را تجربه کند.
روزنامه ˈتاگس اشپیگلˈ چاپ آلمان در تازه ترین شماره خود طی گزارشی، مشکلات حسن روحانی رییس جمهوری ایران برای بهبود و تغییر وضعیت اقتصادی مردم را مورد بررسی قرار داد.
 
 این نشریه آلمانی می نویسد : تقریبا یک سال پیش، حسن روحانی رییس جمهوری ایران شد. او می خواهد درهای این کشور را باز کند، اما با مخالفانی روبرو است.
 
به نوشته تاگس اشپیگل، گاهی (دیده شده) که حسن روحانی، متبسم ، در کنسرت یک خواننده پاپ ایرانی در مقابل دوربین های عکاسی ایستاده است. برخی اوقات او آشکارا به تندروها گوشزد می کند که ˈما نمی توانیم مردم را با شلاق و اجبار وارد بهشت کنیم.
 
ˈاین روحانی تحصیل کرده 65 ساله معتقد است دولت باید تا حد امکان خود را از زندگی خصوصی شهروندان دور نگه دارد.ˈ
 
ˈ تقریبا یک سال پیش، این نوع موضع گیری ها باعث شد تا وی بتواند به کرسی ریاست جمهوری تکیه بزند. او درخواست کرده است، ˈ بگذارید مردم راه بهشت را خود انتخاب کنند.ˈ اما مقاومت روحانیون محافظه کار و متحدان سیاسی آنها (در برابر وی) همچنان به قوت خود باقی است.
 
این نشریه آلمانی اضافه می کند : ˈ رییس جمهوری و تیم وزرایش که نیمی از آنها تحصیل کرده غرب هستند، زمام یک کشور نابسامان اقتصادی و تقریبا ورشکسته مالی را به دست گرفته اند.
 
تاگس اشپیگل می نویسد : امروزه، اقتصاد نابسامان جمهوری اسلامی قدری تثبیت شده و تا حدودی دولت جدید موفق به کاهش تورم شدید شده است. با این حال، رشد اقتصادی همچنان آهسته است و بدون کاهش قابل توجه تحریم ها، رییس جمهوری به خوبی قادر نخواهد بود کشور خود را از نابسامانی اقتصادی نجات دهد. به این ترتیب، کلید موفقیت های آینده در مذاکرات هسته ای است که از16 تا 20 ژوئن در وین برگزار می شود و نهایتا در20 ژوئیه، با امضای توافقی نهایی، به پایان خواهد رسید.
 
سیاست خارجی، همان سیاست داخلی است. حسن روحانی یک سال پیش با این شعار برای جلب نظر رای دهندگان تبلیغ می کرد. اگر بتواند به توافق هسته ای دست یابد، احتمال دارد که جمهوری اسلامی بتواند به زودی افزایش سرمایه گذاری (خارجی) را تجربه کند. اخیرا یکی از اقتصاددان های غربی در تهران گفته که ˈایران، بازار بزرگی است.ˈ
منبع: ایرنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: