برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۲۸۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۹
علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران جزئیات نشست رئیس جمهور با اعضای شورای اسلامی شهر تهران را تشریح کرده و از وعده رئیس جمهوری برای حضور در شورا یا شهرداری تهران خبر داد.
علیرضا دبیر با اشاره به نشستی که در دفتر نهاد ریاست جمهوری با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران و شهردار تهران برگزار شد، اظهار داشت: در این نشست اعضای شورای شهر رئیس جمهوری را در جریان مشکلات مدیریت شهری قرار دادند.

وی افزود: مسجدجامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره هویت شهر تهران، سرخو درباره مشکلات حمل‌ونقل مترو و اتوبوس، دوستی درباره مسکن اجتماعی،‌خانم آباد درباره کمک دولت به شهرداری، طلایی و چمران درباره انتخابات شورایاری و دستورالعمل برگزاری انتخابات شورایاری‌ها،‌آقای دنیامالی درباره حریم شهر تهران، مجتبی شاکری درباره هویت شهر و مبارزه با فساد، اقبال شاکری درباره مدیریت بحران، حافظی درباره قانون برنامه 5 ساله و سلامت شهروندان، جدیدی درباره ضرورت تعامل دولت و شهرداری و خانم راستگو درباره مشکلات بیکاری در شهر تهران صحبت کردند.

علیرضا دبیر با اشاره به پیشنهادی که مورد استقبال رئیس جمهور واقع شد، توضیح داد: در این جلسه به آقای روحانی گفتم من از نزدیک دیدم وقتی دولت به مدیریت شهری کمک نمی‌کند مردم چقدر ضرر می‌کنند بر این اساس پیشنهاد کردم برای نزدیک شدن این ارتباط جلسه‌ای در شهرداری یا شورای شهر برگزار کنید.

به گفته رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر، حسن روحانی از این پیشنهاد استقبال کرد و وعده داد حتماً در شورای شهر یا شهرداری تهران حضور یابد.

دبیر در ادامه گفت: من به رئیس جمهور پیشنهاد کردم هر سه ماه یکبار گزارش کمیسیونی را که در دولت برای بررسی مشکلات پایتخت تشکیل شده دریافت کنند تا در جریان جزئیات مسائل مدیریت شهری تهران قرار گیرند.

وی بیان داشت: همچنین از آقای روحانی درخواست کردم به مدیریت شهری نیز برای افزایش درآمدهای پایدار کمک کنند در نهایت ضرورت تشکیل مدیریت یکپارچه شهری به جای مدیریت واحد شهری نیز در این جلسه عنوان شد. من از آقای روحانی خواستم تشکیل مدیریت یکپارچه شهری را با ارسال قانون به مجلس برای تصویب تسریع دهند.

به گفته دبیر قالیباف شهردار تهران نیز بر اهمیت این موضوع تأکید کرد و گفت: امسال سال مدیریت جهادی است و با اینکه من یکی از نامزدهای ریاست جمهوری بودم به عنوان محمدباقر قالیباف سعی می‌کنم از همه مدیران بیشتر به دولت کمک کنم.

قالیباف تصریح کرد: اگر بین دولت و مدیریت شهری همدلی باشد مردم اثر مستقیم آن را در شهر می‌بینند و راحت‌تر زندگی می‌کنند ما به مدیریت یکپارچه شهری نیاز داریم مدیریت یکپارچه شهری همان اصلاح روندها و فعالیت‌ها است و به معنی مدیریت واحد نیست که همه دستگاه‌ها زیر نظر شهرداری بیایند.

دبیر در خصوص سخنان شهردار تهران نقل کرد: شما از وزرا بپرسید من نزدیک‌ترین همکاری را با وزارتخانه‌ها دارم و شهرداری می‌تواند به دولت در پیشبرد امور کمک کند.

آن طور که رئیس کمیسیون برنامه بودجه اظهار داشت؛ رئیس جمهوری در این نشست بر اهمیت شهر تهران به عنوان مرکز کشور تأکید کرد و با اشاره به اینکه کشورمان با راهنمایی مقام معظم رهبری شرایط بهتری در دنیا دارد، گفت: من از سال 69 در جریان مشکلات تهران هستم جایگاه تهران خاص و ویژه است و بر همین اساس شورای شهر تهران هم جایگاه ویژه‌ای برای کشور دارد.

به گفته دبیر رئیس جمهوری با مدیریت شهری اعلام همدلی و همکاری کرد و راه برون‌رفت از مشکلات شهر تهران را تقسیم کار بین دولت، شورا و شهرداری دانست.

روحانی همچنین مباحثی را درباره مجوزهای تجاری، پیاده‌روسازی، طرح تفصیلی و طرح جامع مطرح کرد و از اعضای شورا به عنوان نمایندگان مردم خواست پیگیر مشکلات مردم باشند.

به گفته دبیر در این نشست همچنین رئیس جمهوری مثالی را از آنکارا درباره ورود بخش خصوصی به مترو، بافت فرسود و... مطرح کرد و گفت: هنر این است که با کمک مردم شهر را آباد کنیم وقتی بنزین را جابه‌جا کردیم اثر آن را در آلودگی هوای تهران دیدیدم.

به گفته دبیر تشکر از قالیباف پایان‌بخش سخنان رئیس جمهوری بود.

وی تأکید کرد: آقای قالیباف یک مدیر باتجربه و زحمت‌کش است.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: