برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۲۷۷۹
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۷:۳۲
نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه وضعیت کشاورزی این استان نگران کننده است، گفت: کشاورزی استان شغل آبا و اجدادی مردم منطقه بوده که باید حفظ شود.
آیت الله نورالله طبرسی بعد از ظهر شنبه در دیدار با مسئولین سازمان جهاد کشاورزی بمناسبت هفته جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه برخی بدنبال از بین بردن سرمایه ، زمین و کشاورزی هستند، اظهار داشت: آنها بدنبال وابستگی استان به اقتصاد وابسته است که باید همه باهم برای جلوگیری آن تلاش کنند و بسمت اقتصاد مقاومتی که تاکید رهبری است گام بردارند.

وی با بیان اینکه با وجود زمین های بسیار در کشور باز گندم، علوفه، گوشت و فراورده های دامی وارد می شود افزود: کشور با دارابودن زمین کشاورزی باز هم وارد کننده محصولات کشاورزی است و این امر موجب جلوگیری از ترقی و پیشرفت می شود.

طبرسی بیان کرد: باید برای توسعه تولیدات کشاورزی با توجه به نامگذاری سال جاری توسط رهبری، با عزم ملی و مدیریت جهادی حرکت کنید و با مدیریت دموکراسی این امر محقق نمی شود.

امام جمعه مرکز استان بیان کرد: با تکمیل و آماده کردن زیرساخت ها از تحریم و تهدید دشمنان ترس و هراسی نداریم.

آیت الله طبرسی گفت: وضعیت نامطلوب اقتصادی مازندران و بیکاری به نوعی ناشی از کم توجهی مسئولین است و با توجه به اینکه مازندران قطب کشاورزی است، می توان با تلاش بیشتر از هر گونه وابستگی در زمینه تولیدات کشاورزی خودکفا بود.

طبرسی با اشاره به اینکه در گذشته هیچ توجهی به بخش کشاورزی نمی شد و محصولات کشاورزی از کشورهای دیگر وارد می شد، اذعان داشت: بعد از انقلاب مدتی وضعیت محصولات کشاورزی خوب بود اما در حال حاضر بدلیل شرایط  کشور و ساخت و سازها در زمین های کشاورزی، وضعیت مطلوب نیست.

وی اذعان داشت: میراث داران جهاد کشاورزی باید برای توسعه زیرساخت های کشاورزی و رفع نارسایی و مشکلات در بخش کشاورزی تلاش کنند.

طبرسی بیان کرد: مسئولین باید در امر سدسازی و استفاده درست از منابع آبی در استان با همکاری دستگاههای مختلف تلاش کنند.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: