برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۱۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۳:۰۰
یک دوستدار طبیعت گفت: بهترین زمان برای بازدید از جنگل ابر از اواخر فروردین ماه تا مهرماه است اگرچه این جنگل زیبا و منحصر به فرد در همه اوقات سال دیدنی و فرح‌بخش است.
 مجید آشوری با بیان این مطلب افزود: جنگل ابر در همه روزهای سال دیدنی و از تنوع و زیبایی خارق‌العاده‌ای برخوردار است اما مسافرت به این منطقه تقریبا در نیمه نخست سال مناسب‌تر است، در این زمان گردشگران با اقیانوسی از ابر مواجه می‌شوند و شکوه و عظمت این جنگل در این ایام دیدنی‌تر است.

مدیرعامل موسسه حامی محیط زیست، شاهوار زیست، در پاسخ به پرسشی پیرامون راه‌های دسترسی به این جنگل زیبا، خاطرنشان کرد: برای دسترسی به این جنگل باید از شاهرود و یا شهر بسطام وارد جاده شاهرود-آزاد شهر شده و از آنجا وارد راه فرعی که به سمت روستای ابر می‌آید، شوید همچنین از آنجا تا جنگل ابر نیز راه زیادی نیست. ضمن اینکه راه دسترسی دیگری از استان گلستان نیز وجود دارد.

آشوری با بیان اینکه بسیاری از علاقه‌مندان در فصول سرد سال نیز از این جنگل دیدن می‌کنند، تصریح کرد: جنگل ابر در هر فصل از سال جذابیت خاص خود را دارد و در فصل‌های سرد سال نیز می‌توان از آن دیدن کرد فقط باید با تجهیزات کامل و لباس گرم و مطمئن رفت.

وی در پاسخ به پرسشی پیرامون امکانات موجود در این منطقه و وضعیت اسکان گردشگران نیز به ایسنا گفت: بسیاری از گردشگران در کمپ جنگل ابر و جاهای مشخصی چادر می‌زنند ضمن اینکه در روستای ابر نیز امکان اسکان در خانه‌های روستایی وجود دارد و معمولا بخشی از گردشگران از منازل روستای ابر استفاده می‌کنند.

این دوستدار محیط زیست با بیان این که امنیت خوب و بالایی در این منطقه برقرار است از گردشگران خواست در حفاظت و صیانت از این جنگل زیبا بکوشند.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: