برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۱۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۳
رئیس جمهوری ونزوئلا با اشاره به شواهد یافت شده در مورد مشارکت برخی اعضای وزارت خارجه آمریکا در توطئه ترور وی و سرنگونی دولت این کشور، خواستار توضیح رسمی این وزارت شد.
به نقل از راشاتودی؛ نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا، ایالات متحده به دست داشتن در توطئه سرنگون کردن دولت خود و ترور وی متهم کرد. مادورو اظهار داشت که صدها ایمیل وجود دارد که نشان دهنده این است که اعضای وزارت خارجه آمریکا بخشی از این توطئه بودند.

تلویزیون دولتی تله‌سور گزارش داد که ونزوئلا هم‌اکنون پرونده تحقیقاتی در مورد توطئه‌ ساقط کردن دولت این کشور و قتل رئیس جمهوری این کشور مفتوح کرده است. مقامات این کشور ادعا کرده‌اند که این توطئه از سوی اعضای گروه‌های راست‌گرای این کشور و با حمایت وزارت خارجه آمریکا طراحی شده است.

مادورو در سخنرانی هفتگی خود اعلام کرد: "ما از وزارت خارجه آمریکا خواسته‌ایم تا در مورد شواهد موجود مبنی بر مشارکت سطح بالای این نهاد در طرح ترور رئیس جمهوری ونزوئلا توضیح دهد."

وی همچنین اظهار داشت که تحقیقات صورت گرفته به آشکار شدن اطلاعاتی جدید در مورد توظئه سرنگون کردن دولت ونزوئلا منجر شده است. به گفته وی این توطئه نه تنها زندگی وی بلکه بنیادهای قانون اساسی این کشور را تهدید می‌کرد.

رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین اظهار داشت: "شواهد نشان می‌دهد که آن‌ها تلاش داشتند تا راهی را برای ترور رئیس دولت و دیگران رهبران انقلاب بولیواری پیدا کنند."

منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: