برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۱۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۶
سرپرست کمیته امداد کشور گفت: سال گذشته توسط کمیته امداد، ۱۶۰ هزار فرصت شغلی برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه ایجاد شده است.
حسین انواری در نشست مطبوعاتی در کمیته امداد سیستان و بلوچستان اظهار کرد: تعداد 4 میلیون نفر جمعیت تحت پوشش این نهاد است که ورودی و خروجی داشته و با ارائه خدمات زمان‌دار، خانواده‌ها به سمت و سوی دقیق با آسیب شناسی صحیح هدایت و همراهی می‌شوند.

وی با بیان اینکه اصل در این نهاد به توانمند سازی خانواده‌ها و اقشار استوار است، افزود: ظرفیت‌ها باید شکوفا و زمینه فراهم تا بستر تولید برای جامعه هدف ایجاد شود و با مهارت آموزی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به حد قابل انتظار و استقلال دست یابند.

سرپرست کمیته امداد تصریح کرد: آنچه در کمیته امداد محوریت است، ارائه خدمات با اولویت مناطق محروم و پیشگیری از خلاء ها در نقاط مرزی و آسیب‌پذیر است.

انواری گفت: جهت‌گیری امداد سلامت خانواده و توانمند سازی آنان با حضور و مشارکت همه جانبه است تا سلامت در ابعاد مختلف و توانمندی استعدادها و شکوفایی ظرفیت‌ها در جامعه تحقق یابد.

وی اضافه کرد: با مدیریت جهادی باید تلاش کرد با انگیزه‌ای الهی به مردم که ولی‌نعمتان ما هستند کمک و خدمت به آنان را فرصتی الهی دانسته و از هر کوششی دریغ نورزید و این رمز پیروزی در همه ابعاد است.

سرپرست کمیته امداد بیان کرد: یک میلیون و 100 هزار نفر از جمعیت 3 میلیون نفری زنان سرپرست خانوار در کشور تحت پوشش این نهاد قرار دارند که از نظر سواد و مهارت در سطح پایینی قرار دارند و ظرفیت‌های آنان بارور نشده که تلاش می‌شود سمت و سوی صحیح به آنان ارائه و مشکلات این طیف مرتفع شود.

انواری تاکید کرد: در ظرفیت‌هایی که در مناطق مختلف وجود دارد با سرمایه‌گذاری اصولی شناسایی شود و هماهنگی در ایجاد باروری ظرفیت‌ها به عمل آید تا جامعه به سرمنزل مقصود برسد.

وی افزود: کمیته امداد با توجه به امکاناتی که دارد خدمات ارائه می‌کند که یکسری از سوی دولت و دیگری از سوی مردم است اما این نهاد ظرفیت چندین برابر وضع کنونی می‌تواند به ارائه خدمات پرداخته و نقش ارزنده‌تری را در جامعه ایفا کند.

منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: