برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۱۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۰
فیروز کریمی مربی فوتبال ایران برای همیشه از فعالیت در این عرصه محروم خواهد شد .
  فعالیت فیروز کریمی که همیشه در فوتبال ایران همراه با حاشیه بوده ، این بار به جایی رسیده که احتمال زیادی می رود با حکم کمیته انضباطی فدراسیون و مستندات ستاد تخلفات حرفه ای فوتبال با محرومیت مادام العمر مواجه شود . پرونده آقا فیروز نیز بر می گردد به محرومیت 7 جلسه ای اش با تیم پیکان که طی آن به دلیل اهانت به بازیکن سیاهپوست حریف مشمول این محرومیت شد .

با این وجود کریمی طی آن دوره محرومیت به تیمی در قزوین رفته و با این تیم قرارداد می بندد تا بدین طریق 7 جلسه محرومیتش در لیگ برتر نیز رفع شود . اما حالا که مدارک آقا فیروز دال بر فعالیت در این تیم قزوینی مورد بررسی قرار گرفته مشخص شده که اصولا این تیم وجود خارجی نداشته و جعل اسناد صورت گرفته است . برای همین پیش بینی می شود که با توجه به مستند بودن این مساله ، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ، فیروز کریمی را با توجه به سوابق قبلی ، با محرومیت همیشگی از کار مربیگری در فوتبال مواجه کند.

البته شاید برای شما نیز این سئوال پیش بیاید که در این صورت چرا فیروز کریمی در هفته های پایانی فصل سیزدهم لیگ برتر این اجازه را یافت که برای چند بازی روی نیمکت تیم ذوب آهن اصفهان بنشیند ؟ پاسخ این است که در آن زمان مدارک موضوع مورد اشاره به دست مسوولان کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نرسیده بود.

موضوع قابل توجه این است که در فیفا و کنفدارسیون فوتبال آسیا ، طبق قانون اگر محرز شود که فردی دچار تبانی و زد و بندی در فوتبال شده ، وی برای همیشه از فعالیت در این رشته محروم می شود ، اما در اساسنامه فدراسیون فوتبال این مساله جای ایراد اساسی است و اگر یک مربی در لیگ برتر با محرومیت مواجه شود ، به وی این اجازه داده می شود که در یک دسته پایین تر فعالیت خود را پی بگیرد ! به نظر می رسد که این ایراد اساسی هر چه زودتر باید در اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران حل شود تا هیچ متخلفی با تبصره و ... فعالیت خود را در عرصه ای دیگر از این فوتبال ادامه ندهد .

منبع: جام جم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: