برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۴۰۹۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۹
مدیر روابط عمومی اورژانس تهران از مرگ 5 نفر در حوادث مرتبط با طوفان عصر امروز در پایتخت خبر داد.
حسن عباسی اظهار داشت: پس از وقوع طوفان در تهران امدادگران اورژانس به حالت آماده باش درآمده و تا این لحظه 5 نفر در حوادث مرتبط با طوفان جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: در این حوادث 30 نفر نیز مجروح شدند که از سوی امدادگران اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند.

عباسی گفت: سقوط اجسام بر روی افراد مهمترین دلیل مصدومیت شهروندان بود.

طوفان و گردباد در حال گذر از تهران 

مدیر کل مرکز پیش بینی هواشناسی کشور گفت: سامانه طوفان محلی همراه با رعد و برق در حال گذر از تهران است.

وظیفه گفت: این سامانه که با ابر کومولونیمبوس همراه است یک ساعت پیش از جنوب غرب تهران آغاز شده و رشد آن قائمی است و تغییرات شدیدی در جهت باد دارد.

وظیفه بابیان اینکه سرعت این سامانه در ایستگاه مهرآباد 32 متردر ثانیه ( 115کیلومتر در ساعت) ثبت شده است افزود:این سامانه معمولاً با باد شدید همراه است و سبب ایجاد غلظت گرد وخاک و رعد و برق می شود.

وظیفه گفت: در برخی جاها به دنبال این سامانه نیز سیل و بارش باران و تگرگ ایجاد می شود.مدیر کل مرکز پیش بینی هواشناسی کشور افزود : صبح امروز این پدیده اطلاع رسانی شده بود و فعالیت این سامانه حداکثر دو ساعت است .

همچنین مدیرکل روابط عمومی معاونت خدمات شهری از وقوع 50 حادثه در پی طوفان شن در پایتخت خبر داد.

ادامه طوفان، رگبار و گرد و خاک در پایتخت تا فردا شب

همچنین مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم طوفان، رگبار و گرد و خاک به صورت پراکنده تا فردا شب در تهران و برخی استانهای نیمه شمالی کشور تداوم دارد.
وظیفه با بیان این مطلب افزود:  وزش باد شدید، رگبار و گرد و خاک تا ساعتی دیگر در پایتخت ادامه دارد.به گفته وی اما شرایط ناپایدار طی 24 ساعت آینده به ویژه از ساعت عصرگاهی تا اوایل شب در پایتخت و دیگر استانهای نیمه شمالی کشور برقرار است.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: همچنین احتمال سیلاب،  آب گرفتگی و حتی خسارات جانی در استانهای  آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، گلستان ، خراسان شمالی  و همچنین ارتفاعات البرز طی 24 ساعت آینده وجود دارد.

وظیفه تصریح کرد: احتمال سیل در  پایتخت در این مدت وجود ندارد اما وزش شدید باد، گرد و خاک و باران های مقطعی رگبارآسا و در پایتخت طی 24 ساعت آینده به صورت پراکنده خواهیم داشت.

آماده باش کامل هلال احمر در پي وقوع طوفان در تهران

همه عوامل هلال احمر تهران در پی وقوع طوفان به حالت آماده باش کامل درآمده اند.

روابط عمومی هلال احمر اعلام کرد:  در پی شرایط ناپایدار جوی و طوفان در استان تهران 15 تیم عملیاتی از این جمعیت به محور اتوبان تهران - قم اعزام شده اند.

بر اثر وزش باد شیشه های یک اتوبوس مسافری در اتوبان تهران - قم شکسته و موجب زخمی شدن مسافران شد.

عوامل هلال احمر سه مجروح را به بیمارستان هفت تیر شهر ری اعزام کردند.

پروازها به روال عادی بازگشت

همچنین یک مقام مسئول از انجام پروازهای فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی(ره) در ساعت مقرر خبر داد.

یدالله آقایی در خصوص وضعیت فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی (ره) گفت: در حال حاضر پروازها در این فرودگاه ها به حالت عادی برگشته و بر اساس زمانبندی انجام می شود.

وی افزود: در زمان طوفان در فرودگاه امام خمینی(ره) پروازی نبود بنابراین مشکلی ایجاد نشد، اما در فرودگاه مهرآباد 5 پرواز خروجی و 2 پرواز ورودی با تاخیر انجام شد.

مدیرکل روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور با بیان اینکه پروازهای بین المللی در فرودگاه امام خمینی (ره) با مشکلی مواجه نمی شوند افزود: بر اساس آخرین گزارش ها پروازهای داخلی و بین المللی در این دو فرودگاه به روال عادی انجام می شود.

سقوط یک تیر برق در آزاد راه تهران - کرج

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران  هم از سقوط یک تیر برق در آزاد راه تهران - کرج خبر داد و گفت: تمام راه های استان تهران باز است و مشکلی در تردد خودروها وجود ندارد.

انجام 130 عملیات در طوفان پایتخت

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: تاکنون بیش از 130 عملیات به دلیل حوادث مرتبط با طوفان عصر امروز در پایتخت از سوی آتش نشانان انجام شد.

لال ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پس از وقوع طوفان شدید عصر امروز در تهران 120 ایستگاه آتش نشانی پایتخت به حالت آماده باش درآمدند که در دقایق اولیه با حجم بالای عملیات ها روبرو بودیم.

وی افزود: تاکنون بیش از 130 مورد عملیات از سوی آتش نشانان در خصوص حوادث مرتبط با طوفان عصر امروز در تهران انجام شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران خاطرنشان کرد: بیشترین حوادث مربوط به سقوط اجسام از روی پشت بام و بالکن خانه ها، سقوط داربست و پاره شدن کابل های برق بود.

 
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: