برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۸۷۸۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۲۱:۲۲
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حضور عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در کمیته روابط خارجی این کمیسیون خبرداد و گفت: عراقچی در این جلسه تاکید کرد که مذاکرات ایران با 1+5 شکست نخورده است و این گفت و گوها همچنان ادامه خواهد داشت.
خانه ملت: «حجت الله خدایی سوری» افزود: یکی از موضوعات امروز کمیته روابط خارجی این کمیسیون بررسی مذاکرات وین بود که عراقچی به همین منظور در جلسه این کمیته تخصصی حضور یافت.

وی با بیان این که عراقچی در این نشست جزییات مذاکرات وین را تشریح کرد، اظهارداشت: عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با 1+5 در این جلسه اعلام کرد که در برخی از مسایل با 1+5 به نتیجه نرسیدیم ولی پیگیر هستیم که در فازهای بعدی گام های خوبی در توافق هسته ای داشته باشیم.

عضو کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که این عضو تیم مذاکرات هسته ای ایران همچنین اظهارداشت که اختلافات ما با 1+5 در برخی موارد زیاد است، تصریح کرد: طبق گفته عراقچی تفاهم در هر موضوعی فعلا مقدور نیست و دور بعدی مذاکرات 26 تا 30 خردادماه برگزار می شود ولی در این فاصله امکان مذاکرات غیر رسمی نیز وجود دارد.

خدایی سوری افزود: عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران همچنین اعلام کرد که مذاکرات مراحل خود را ادامه می دهد ولی هرچه جلوتر می رویم مذاکرات سخت تر خواهد شد و ما امیدواریم که تا 30 تیرماه به توافق برسیم ولی اگر این توافق حاصل نشود کار سخت تر خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: اعضا این کمیته نیز در این جلسه نظرات خود را درباره مذاکرات هسته ای ایران و الزاماتی که تیم مذاکره کننده باید رعایت کنند،ارایه کردند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: