برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۸۵۶۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۳
شبکه تلویزیونی آینس جمهوری آذربایجان روز گذشته ( جمعه) با پخش گزارشی از نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پهپاد مشابه سازی شده از هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را قدرت نمایی ایران در برابر آمریکا توصیف کرد.
فارس: شبکه تلویزیونی آینس جمهوری آذربایجان جمعه شب با پخش گزارشی از نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پهپاد مشابه سازی شده از هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را قدرت نمایی ایران در برابر آمریکا توصیف کرد.

این رسانه که اخیرا مجوز فعالیت در ایران را گرفته، در حالی که گزارش تصویری خود را از مبدا تهران ارسال می کرد، افزود : به رغم آنکه مقامات آمریکایی بارها اعلام کرده اند که ایران قادر به همانندسازی از این مدل هواپیما نیست، ولی محققان ایرانی موفق شده اند هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی (آر کیو 170) را که در ماه دسامبر سال 2011 به دست ایران افتاده است ، مشابه سازی کنند .

گزارشگر آینس همچنین با اشاره به بازدید مقام معظم رهبری از دستاوردهای نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: ایران چندین سال است که برنامه ملی تولید هواپیمای بدون سرنشین را اجرا می کند. برخی از این هواپیماها توانایی پرواز تا مسافت صدها کیلومتر را دارند و مجهز به موشک های مختلف هستند.

این رسانه آذری در ادامه گزارش خود یادآور شد: چندی پیش هواپیمای بدون سرنشین ایران موفق به تصویربرداری از فراز ناو هواپیمابر آمریکایی در خلیج فارس شده بود که این نیز موفقیت بزرگی برای صنایع نظامی ایران محسوب می شود.

شبکه تلویزیونی آینس این اقدام جمهوری اسلامی ایران را نوعی قدرت نمایی این کشور در برابر آمریکا تعبیر کرد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی