برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۸۴۹۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۳
وزیر بهداشت با هشدار به روسا و پرسنل بیمارستان‌ها که در مسیر اجرای تحول طرح سلامت همراهی نکنند، از تصویب و تایید تعرفه‌های درمان ۹۳ توسط هیات وزیران خبر داد و گفت: البته بخشی از تعرفه‌ها مربوط به K جراحی هنوز تعیین تکلیف نشده است.
تسنیم: سید حسن هاشمی در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی پیرامون ارزشیابی و پایش طرح تحول نظام سلامت اظهارداشت: گزارش‌های روسای دانشگاه‌ها پیرامون اجرای طرح تحول سلامت در بیمارستان‌ها بسیار امیدوارکننده بوده است، به طوریکه استان‌ها و شهرستان‌ها پیشگام تر از تهران هستند و شور و شوقی بیشتری به خاطر وجود مشکلات کمتر نسبت به پایتخت، در آنها دیده می‌شود.

وزیر بهداشت افزود: این طرح تاکنون رضایت مندی مردم و بیماران را به همراه داشته است، هرچند کمبودهای مزمنی نیز وجود دارد که انتظار نمی‌رود این کمبودها بلافاصله برطرف شود.

وزیر بهداشت عنوا کرد: تعرفه‌های بخش دولتی و خصوصی که در شورای عالی بیمه تصویب شده بود، دیروز مورد تایید هیات وزیران قرار گرفت و ابلاغ خواهد شد. همه اعضای هیات وزیران نیز انتظار دارند که جامعه پزشکی خود را موظف به رعایت تعرفه‌های مصوب باشند، البته سیستم‌های نظارتی نیز در سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت روی اجرای تعرفه‌ها نظارت خواهند داشت.

به گفته هاشمی در مورد بخشی از تعرفه‌ها مربوط به K جراحی هنوز تعیین تکلیف نشده است. در این رابطه در حال هماهنگی با انجمن‌ها و دانشگاه‌های مختلف هستیم تا ظرف یکی دو ماه آینده میزان این تعرفه نیز مشخص شود.

وی افزود:براساس توافقی که با شاغلان بخش خصوصی داریم مقرر شده است که طی دو سه سال آینده در این بخش نیز به تعرفه‌های واقعی برسیم. امسال تعرفه این بخش 25 درصد نسبت به سال 92 تفاوت دارد. از بخش خصوصی انتظار همکاری و رعایت شرایط موجود را داریم.

هاشمی با بیان اینکه نگاه دولت به بخش خصوصی نسبت به دولت‌های قبل متفاوت است، بیان کرد: در چهار سال گذشته تعرفه‌ها در بخش جراحی علی رغم تغییر نرخ ارز و تورم هیچ تغییری نکرده بود، ولی دولت در قدم اول نگاه مثبت  خود را به بخش خصوصی نشان داد و امیدوار است تعرفه‌ها از سوی این بخش رعایت شود.

وزیر بهداشت افزود: با قاطعیت و شدت نظارت‌ها را دنبال می‌کنیم. اگر هر کسی از روسای بیمارستان‌ها گرفته تا پرسنل فعال در بیمارستان‌ها در ادامه مسیر اجرای این طرح، همراهی نکنند، به نحوی عمل خواهیم کرد که بتوانیم با قاطعیت طرح تحول را دنبال کنیم. طرح تحول نظام سلامت مرتبط با کل نظام است و همه مشتاقند که این طرح به خوبی دنبال شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، وی در پایان خاطرنشان کرد: رسانه‌ها هم اشکالات این طرح را با ظرافت بیان کرده اند و هم رضایت مردم را به تصویر می‌کشند و این حرکت رسانه‌ها جای قدردانی دارد.
روی خط سایتها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
qqrqnmgm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
0
0
20
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: