برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۷۱۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۵
تکذیب سفر محرمانه نوری المالکی به ایران، تلاش اتحادیه میهنی برای جایگزین کردن نجم الدین کریم به جای جلال طالبانی و دیدار حکیم با برهم صالح از مهمترین اخبار سیاسی عراق است.
 عادل مراد دبیر شورای مرکزاتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کرد: نجم الدین کریم استاندار کرکوک بیشترین شانس را برای تصدی پست ریاست جمهوری به جای جلال طالبانی دارد.

عادل مراد افزود: نجم الدین کریم ریاست فهرست 266 که را داراست که با اقبال عمومی روبرو شده است.مشارکت گسترده هموطنان در انتخابات قابل تمجید است.آنها تروریسم را به چالش کشاندند.

وی اعلام کرد: افزایش تعداد آرای اتحادیه میهنی در کردستان و خارج آن نشانه اعتماد شهروندان به اتحادیه میهنی و حمایت از مواضع ملی و میهنی آن است.

از سوی دیگر منابع عراقی از دیدار عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با برهم صالح معاون رئیس حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق خبر دادند.

این درحالی است که علی الموسوی مشاور رسانه ای نوری المالکی خبر روزنامه الحیات عربستان درباره سفر محرمانه نخست وزیر عراق به ایران را تکذیب کرد.

وی افزود: از خبر اول روزنامه الحیات عربستان سعودی درباره سفر محرمانه نوری المالکی به ایران شوکه شدیم.این خبر بی اساس است زیرا نخست وزیر عراق در بغداد است و آن را ترک نکرده است و به ایران یا هر کشور دیگری سفر نکرده است و امروز نشست کابینه را که به دلیل تعطیلی مربوط به انتخابات قرار بود سه شنبه هفته قبل برگزار نشد ریاست می کند.

الموسوی افزود: نوری المالکی هیچگاه سفر محرمانه ای به هیچ کشوری در طول دوره اول و دوم نخست وزیری اش انجام نداده است و این روزنامه و دیگر رسانه های مرتبط با عربستان سعودی از روی آوردن به اکاذیب برای خدشه وارد کردن به نتایج انتخابات که به مثابه سیلی بر صورت آنها بود پرهیز کنند.

وی از رسانه ها خواست که از حملات و هجمه های قبلی علیه عراق و نخست وزیر آن عبرت بگیرند و بیان کرد: عراقی ها با حضور گسترده خود در پای صندوقهای رای علیه کسانی که دست به هجمه می زنند به پا خواستند و پاسخ دندان شکن به آنها دادند.منطق و عقل حکم می کند که این رسانه ها و حامیان آنها از مواضع خود دست بردارند.

الموسوی تاکید کرد: با هجمه های گمراه کننده و دروغ نمی تواند نظر مردم عراق را تغییر داد به ویژه که ملتی بزرگی مانند عراق از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار هستند.این خط مشی راه به جایی نمی برد.

خاطرنشان می شود که روزنامه الحیات عربستان مدعی شده بود که نوری المالکی به شکل محرمانه به ایران سفر کرده است و ابراهیم الجعفری و خضیر الخزاعی نیز وی را همراهی کرده اند.

از سوی دیگر کمیته مستقل انتخابات عراق از دریافت904 شکایت از سوی گروههای سیاسی شرکت کننده در انتخابات پارلمانی خبر داد.

منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: