برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۵۷۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۴
وی ادامه داد: برخی خودشان را به آقا منتسب نکنند، آیا آقا منتسب به تعداد محدودی است؟ آقایان لطفاً خود را به آقا منتسب نکنند، آقا از آن همه است، حماسه سیاسی 9 دی به فرمان آقا رخ داد و دکتر روحانی نیز یکی از نیروهای ولایی و از مریدان آقا است.
نماینده آبادان با اشاره به سوابق و عملکرد نعمت زاده وزیر پیشنهادی صنعت و معدن و تجارت او را پدر پتروشیمی ایران خواند و
 
محمد سعید انصاری نماینده آبادان در جلسه علنی روز پنجشنبه مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و  تجارت طی سخنانی اظهار داشت: این دولت یکی از بهترین دولت های طول عمر جمهوری اسلامی است، این جانب در حمایت از دولتی برخاستم که اکثر آقایان را می شناسم، تعهد، تدین، توانایی آنها را مورد تحسین می دانم.
 
وی ادامه داد: برخی خودشان را به آقا منتسب نکنند، آیا آقا منتسب به تعداد محدودی است؟ آقایان لطفاً خود را به آقا منتسب نکنند، آقا از آن همه است، حماسه سیاسی 9 دی به فرمان آقا رخ داد و دکتر روحانی نیز یکی از نیروهای ولایی و از مریدان آقا است.
 
در این لحظه برخی از نمایندگان با گفتن دو- دو به این سخنان اعتراض کردند.
 
انصاری ادامه داد: شرایط سنی و مسایل جانبی که برخی از همکاران مخالف مطرح کردند اشتباه است، از هر طرف می خواهند که این حرف ها اثرات سوئی بر آنان نگذارد و مطالب حاشیه ای را مجدداً مطرح نکند و به کلیه کابینه رای اعتماد بدهند.
 
نماینده آبادان خاطرنشان کرد: من افتخار دارم که در دوران پاک و خوب ریاست محترم جمهوری رهبر معظم، هاشمی رفسنجانی، خاتمی و احمدی نژاد نماینده بودم، شهادت من برای رضای خداست، شناخت برخی از همکاران نسبت به نعمت زاده از فشارهای بیرونی است.  برخی درباره بحث پتروشیمی صحبت کردند این را باید بدانید که پدر پتروشیمی ایران آقای نعمت زاده است.
 
وی گفت: در سالی قرار داریم که مقام عظمای ولایت آن را حماسه سیاسی و اقتصادی نامیدند، حماسه سیاسی با حضور پرشور مردم شریف و فهیم  پای صندوق رای تحقق یافت اکنون نوبت مسئولان نظام به ویژه مجلس و دولت است که با انسجام خود در شکل گیری حماسه اقتصادی اهتمام ورزند.
 
انصاری ادامه داد: همان گونه که مستحضرید صنعت، معدن و  تجارت نقش به سزایی در تولید ناخالص ملی و  ایجاد اشتغال و همچنین صادرات دارد. در جامعه جوان ما که آفات مختلفی وجود دارد ایجاد اشتغال پایدار در کنار حفظ اشتغال موجود قطعاً به عنوان یک راه حل مطرح است.   
 
وی افزود: در شرایطی به سر می بریم که تحریم های ناجوانمردانه از یک سو و بی تدبیری از سوی دیگر به گونه ای باعث آسیب جدی به  تولید و اشتغال شده است که مجال هر گونه سعی و خطا و اتلاف زمان را گرفته است و لازم است که در  انتخاب فرد شایسته و اصلح برای این وزارتخانه مهم بسیار دقت شود.
 
نماینده مردم آبادان گفت: در حال حاضر ضروری است با به کارگیری یک فرد توانمند، مومن، متعهد و متخصص در صدر این وزارتخانه آثار تخریبی تحریم های خارجی کاسته شود.
 
وی افزود: یکی از نکاتی که نباید از نظر دور داشت این است که امروز یک وزارتخانه صرفاً با حضور یک شخص به سرانجام مقصود نایل نمی شود و حتماً نیازمند یک تیم همراه قوی است، وزیر مربوطه باید از سوی بدنه این بخش از جمله صنعتگران و معدنکاران و فعالان بخش تجاری مورد مقبولیت قرار گیرد.
 
انصاری به استقبال صنعتگران از معرفی نعمت زاده برای وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد.
 
وی گفت: برنامه پیشنهادی نعمت زاده ویژگی های منحصر به فردی دارد.
 
نماینده آبادان ادامه داد: امروز روز انسجام و تدبیر داخلی برای فشارها و تحریم ها است. لذا بیایید با رای اعتماد قاطع به نعمت زاده و همه کابینه افراد شایسته ای به وزارتخانه ها بفرستیم.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: