برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۵۴۰۰
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۷
فرمانده نیروی انتظامی ضمن ارائه گزارش عملکرد ناجا در سال ۹۲، از افزایش ۳۸ درصدی میزان کشفیات جرائم خشن طی ۱۰ سال اخیر خبر داد.
تسنیم: سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در نوزدهمین همایش سراسری فرماندهان نیروی انتظامی ضمن خوشامدگویی به رئیس جمهور اظهار داشت: اجتماعی فرماندهان نیوری انتظامی هر ساله پس از پایان طرح نوروزی با حضور معاونان نیروی انتظامی، فرماندهان انتظامی استانها، فرماندهان یگان‌های مرزبانی و دریابانی، روسای عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات برگزار می‌شود تا ضمن بازنگری عملکرد، بستری برای استماع بدون واسطه تدابیر کلان ناجا فراهم شود.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارش عملکرد نیروی انتظامی در سال 92 در عرصه نظم و ایمن‌سازی عبور و مرور گفت: در سال 92 با استفاده از فناوری‌های نوین و به کار بستن سامانه راهور 120 و زیر پوشش قرار دادن 400 کیلومتر از راه‌های کشور به وسیله دوربین‌های نظارتی پلیس موفق به کاهش 12 درصدی سوانح و پایین آمدن 6.7 درصدی قربانیان ناشی از تصادفات شدیم که در سال 92، 1300 نفر کمتر از سال 91 در سوانح جاده‌ای کشته شدند.

احمدی مقدم ادامه داد: با توجه به این موفقیت امیدواریم تا با به روزرسانی جریمه‌های رانندگی، تصریح در خروج ناوگان فرسوده، اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، بهبود ایمنی و کیفیت خودروها و همچنین هوشمندسازی 30 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور بتوانیم شاهد کاهش 30 درصدی تلفات حاصل از تصادفات جاده‌ای باشم.

فرمانده ناجا در ادامه با اشاره به کاهش وقوع ناامنی‌ها در سال 92 اظهار داشت: هر چند در سال 92 اندکی بر میزان وقوع سرقت‌های خرد افزوده شد ولی میزان کشفیات نسبت به سال 91 بهبود یافت و در کشف جرائم خشن در سال 92 موفق به کشف 89 درصد از جرائم اینچنینی شدیم و این در حالی است که میزان کشفیات جرائم خشن در سال 82، 51 درصد بود.

احمدی مقدم ضمن تقدیر از عملکرد پلیس فتا گفت: با توجه به عملکرد این پلیس می‌توان ادعا کرد که پلیس فتا در سطح منطقه بالاترین تراز در کشف جرائم فضای سایبری بوده و درحمایت از مردم در این عرصه دارای عملکرد قابل قبولی بوده است.

وی در ادامه در تشریح عملکرد پلیس در جرائم اقتصادی گفت: با تعامل پلیس با دیگر دستگاه‌های مسئول در سال 92 موفق به رفع تصرف 38 میلیون متر مربع از جنگل‌ها و مراتع کشور شدیم و در این سال 181 پرونده  اختلاس به ارزش 12 هزار میلیارد رریال توسط پلیس‌های اقتصاد کشف شد و از 160 واگذاری تسهیلات غیرمجاز به ارزش 18 هزار میلیارد ریال ممانعت به عمل آمد.

احمدی‌مقدم ادامه داد: فراهم شدن زمینه فعالیت پلیس اقتصادی می‌تواند کارکردهای نیروی انتظامی را در محیط اقتصاد مقاومتی ملموس‌تر کند.

فرمانده ناجا بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رقابتی کردن فضای برای ارائه خدمات انتظامی از اعلام آمادگی 300 کلانتری و پاسگاه برای طرح مکنا (مدیریت کیفیت) خبر داد.

احمدی مقدم همچنین با اشاره به اعزام 400 هزار نفر از مشمولان وظیفه عمومی به مراکز آموزشی در سال 92 گفت: در سال گذشته با استفاده از توسعه پایگاه‌ اطلاع‌رسانی پلیس و با بهره‌گیری از پایگاه فرهنگی سرباز موفق شدیم برای 5 میلیون مراجعه کننده شاهد کاهش 38 درصدی زمان رسیدگی به درخواست معافیت کفالت و 25 درصدی معافیت پزشکی شویم.

وی پایش الکترونیکی اپتیکی مرزها را بخش دیگری از اقدامات پلیس در حوزه امنیت مرزها عنوان کردو از راه‌اندازی پایگاه مرزی، 100 برجک مراقبتی و احداث 97 کیلومتر خاکریز و 160 کیلومتر راه در سال 92 خبر داد.

فرمانده ناجا همچنین کشف 500 تن انواع مواد مخدر را بخش دیگری از فعالیت پلیس در حوزه مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و با اشاره به حرکت نیروی انتظامی به سمت فناوری‌های روز گفت: در سال گذشته با ایجاد زیرساخت‌ها و مدیریت بودجه و بهره‌گیری از فناوری‌های روز و با استفاده از مشارکت نخبگان موفق به فعال‌سازی بیش از 60 واحد مطالعاتی شدیم و امروز ناجا پس از بانکهای کشور دارای بزرگترین زیرساخت فناوری و گسترده‌ترین بستر ارائه خدمات نوین به مردم است و در هیچگونه ابزار سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نیازی به خارج از کشور ندارد.

احمدی‌مقدم همچنین اجرای دوره‌های همتاپروری برای سطوح مدیریتی از طریق اجرای دوره‌های متمرکز در قالب طرح بصیرت را از دیگر فعالیت‌های نیروی انتظامی برای ارتقاء سطح سلامت سازمانی ناجا عنوان کرد و با تاکید بر اهمیت منابع انسانی از توجه ویژه این سازمان به عرصه‌های معنوی، آموزشی، بهداشتی و رفاهی کارکنان خود خبر داد و گفت: در سال گذشته بیش از 28 هزار نفر از کارکنان این نیرو به سفرهای راهیان نور اعزام شدند و در سال 92ریال، 10 هزار مورد تسهیلات مسکن بدون بهره در اختیار کارکنان قرار گرفت و 25 هزار بازدید از خانواده شهدا و ایثارگران انجام شد.

وی با بیان اینکه بیمارستانهای نیروی انتظامی برای ارائه خدمات به کارکنان فرانشیز دریافت نمی‌کند، از انجام تمامی تعهدات سازمانی ناجا در قبال کارکنان و بازنشستگان این نیرو خبر داد و در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با اتکا به خداوند و با مدیریت جهادی پاسخگوی مناسبی به نیازهای امنیتی و انتظامی مردم و متناسب باچالش‌های جدید در عرصه فضاهای مجازی باشیم و جلب مشارکت مردم رضای خدا را به دست آوریم.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: