برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۴۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۴
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: سال گذشته 5 رزمایش انجام دادیم که امسال نیز 4 رزمایش بزرگ دیگر را در دستور کار خواهیم داشت که برای اولین بار رزمایش پهپادی نیروی زمینی ارتش برگزار می شود.
فارس: امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت فرارسیدن 29 فروردین روز ارتش برگزار شد، گفت: مراقبت از مرزهای غرب و جنوب غرب به عهده نزاجا است که توسط دو قرارگاه انجام می شود.

وی با اشاره به آموزش‌های دائمی به نیروهای یگانها گفت: در سال گذشته 43 تیپ نزاجا به انجام تمرین‌های رزمی پرداختند.

پوردستان خاطرنشان کرد: سال گذشته 5 رزمایش انجام دادیم که امسال نیز 4 رزمایش بزرگدیگر را در دستور کار خواهیم داشت که برای اولین بار رزمایش پهپادی نیروی زمینی ارتش برگزار می‌شود و رزمایش سایبری هم خواهیم داشت.

وی افزود: 2 رزمایش نیز به صورت مشترک با سپاه پاسداران در جنوب غرب و جنوب شرق کشوربرگزار می‌شود.

پوردستان گفت: امسال از جدیدترین سلاح نزاجا با نام «محرم» رونمایی می شود که یک سلاح 6 لول با نواحت تیر بالا و کالیبر 50 خواهد بود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش درخصوص رژه 29 فروردین نیز اظهار داشت: رژه امسال با حضور رییس جمهور و با انجام رژه جنگنده‌های نیروی هوایی برگزار می‌شود که علاوه بر آن، رژه شناورهای ارتشدر دریای عمان را نیز داریم.

امیر پوردستان همچنین با اشاره به موضوع گروگانگیری 5 مرزبان در ماههای اخیر گفت: بعد از این ماجرا، ستاد کل نیروهای مسلحتمهیداتی پیش بینی کرد تا دیگر شاهد این حوادث نباشیم.

وی در عین حال تاکید کرد: ما این آمادگی را داریم که در صورت دستور مسئولین و ملاحظات سیاسی، گروهک تروریستی جیش العدل را در خانه شان دستگیر و به هلاکت برسانیم.

وی با بیان اینکه به دنبال گرفتن مجوز از ستاد کل برای افزایش برد موشک هایمان هستیم، گفت: موشکهای ویژه زمین به زمین هم در نظر گرفته شده که در صورت تصویب به بدنه ملحق می‌شود.

پوردستان افزود: پروژه مشترکی با ستاد کل و نیروی هوافضای سپاه برای افزایش برد موشک هایمان داریم.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: