برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۴۵۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۹
پانزدهیمن سالگرد شهادت سپهبد صیاد شیرازی؛
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: شهید صیاد شیرازی را به عنوان یک بسیجی با اخلاص که همواره آماده جهاد بود، می‌شناسیم، به همین خاطر او سید الشهدای نیروهای مسلح است.
  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: شهید صیاد شیرازی را به عنوان یک بسیجی با اخلاص که همواره آماده جهاد بود، می‌شناسیم، به همین خاطر او سید الشهدای نیروهای مسلح است.

با حضور فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح و جمعی از مسئولان کشوری پانزدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی امروز پنجشنبه در مسجد جهاد ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، روز شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۷۸ در حالی که به قصد عزیمت به محل کار خود از منزل، خارج شده بود توسط  گروهک تروریستی منافقین مورد سوء قصد قرار گرفت و به شهادت رسید.

سرلشکر صالحی: هیچ تهدیدی بدون پاسخ نمی‌ماند/ قطعنامه غربی‌ها عربده‌هایی در حال عقب دویدن است

در حاشیه این مراسم امیر سرلشکر "عطا الله صالحی" فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم پانزدهمین سالگرد شهادت سپهبد شهید صیاد شیرازی و گرامی‌داشت یاد و خاطره ۱۰۰ تن از فرماندهان شهید ۸ سال دفاع مقدس در خصوص تهدیدات دشمن در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ما امروز دیگر تهدیدات بی‌رمق دشمن را یک نوع عربده‌کشی به سمت عقب دویدن می‌دانیم.

وی افزود: دشمن در عرصه‌های نظامی از ما شکست خورده و به اهدافش نرسیده است؛ ما نیز در مقابل تهدیدات، محکم ایستاده‌ایم.

فرمانده کل آجا با اشاره به ۲۹ فروردین روز ارتش اذعان کرد: ما بخشی از دستاوردهای ارتش را در رژه ۲۹ فروردین به نمایش می‌گذاریم و بخش دیگری را که نمی‌توانیم، در روز‌های آتی رونمایی می‌کنیم.

سرلشکر صالحی در خصوص عرصه‌های اقتصادی در کشور تصریح کرد: ما در عرصه اقتصادی به دنبال یک اقتصاد ملی هستیم و از مولفه‌هایی که در این رابطه در نظر گرفته شده است، پیروی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه توان ما با گذشته قابل مقایسه نیست، تاکید کرد: ما با ترور چیزی را از دست نمی‌دهیم، بلکه این استواری و اسوه را یادآوری می‌کنیم و اگر خطرهایی در آینده ما را تهدید کند، صیاد‌های زیادی داریم.

فرمانده کل ارتش اظهار کرد: دشمنان چه در عرصه ترور و چه در جنگ نامنظم و منظم شکست خورده‌اند و به اهدافشان نخواهند رسید. در همه حال ما آماده‌باش هستیم و اگر با خطری مواجه شویم محکم و قاطع پاسخ خواهیم داد.

سرلشکر صالحی در خصوص قطعنامه غربی‌ها اظهار کرد: قطعنامه‌های غربی‌ها عربده‌هایی در حال عقب دویدن است، تا خودشان را سراپا نشان دهند. غرب در عرصه‌های سیاسی هیچ موفقیتی نداشته است.

وی در پایان گفت: در عرصه فرهنگی ارتش ظرفیت‌های بسیاری دارد که آن‌ها را به خوبی به کار خواهد گرفت.

سرلشکر فیروز آبادی:شهید صیاد شیرازی سید الشهدای نیروهای مسلح است

همچنین سرلشکر بسیجی  سید حسن فیروز آبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، در حاشیه مراسم گرامیداشت پانزدهمین سالروز شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شهید صیاد شیرازی یکی از اسوه‌ها و الگوهای برجسته مدیریت جهادی است، گفت: شهید صیاد ضمن اینکه خود به کارش ایمان داشت، جهادی و بسیار دقیق و با برنامه کار می‌کرد و همواره همکارانش را هم از بین نیروهای جهادی انتخاب می‌کرد.

وی با بیان اینکه ما در نیروهای مسلح مدیران جهادی بسیاری داریم، افزود: مدیر جهادی غیر از اینکه خود باید مدیری با ایمان، با قدرت جهادی و دارای توان مدیریتی باشد، باید فضای عملش نیز جهادی باشد.

سرلشکر فیروزآبادی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که ما به طور کامل از دولت تدبیر و امید حمایت می‌کنیم، اظهار کرد: نیروهای مسلح در حمایت از دولت در هر نقش اقتصادی که لازم باشد، حضور می‌یابند، البته در بخش خصوصی و فعالیت‌های اقتصادی مردم وارد نمی‌شویم.

وی به سخنان رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جاری اشاره کرد و افزود: اینکه ایشان در سخنانشان به پیشرفت‌های دفاعی به عنوان یک مثال و الگو در کنار پیشرفت‌های نانو و هسته‌ای اشاره داشتند، محصول‌‌ همان مدیریت جهادی در نیروهای مسلح است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: اقتصاد کشور مربوط به موضوعاتی نظیر منابع انسانی تخصص، نظم و کارآفرینی و هدایت نیروی انسانی در مسیرهای مشخص و نیز شکستن زنجیر‌ها و موانع است.

سرلشکر فیروزآبادی اظهار کرد: ‌البته اولویت اصلی استفاده از تجهیزات نیروهای مسلح برای ارتقای توانمندی دفاعی است، اما ما توانمندی‌های دیگری داریم و آمادگی خود را به دولت نیز اعلام کرده‌ایم.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: